временска прогноза

Променливо облачно време со сончеви периоди

Претпладне времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност, попладне променливо облачно со сончеви периоди.
Read more

Променливо облачно и релативно топло

Времето денеска ќе биде променливо облачно и релативно топло, претежно во западните делови со слаб локален дожд.
Read more

Времето денеска облачно, со повремени врнежи од дожд

Read more

Наутро услови за слаба магла, преку ден сончево со мала облачност

Read more

Сончево со умерена облачност и ветер од северен правец

Времето денеска ќе биде сончево со умерена облачност и со слаб до умерен ветер од северен правец.
Read more

Сончево време со температура до 35°C

Read more

Сончево и многу топло со температури до 41°C

Времето денеска ќе биде сончево и многу топло со мала до умерена локална облачност.
Read more

Нестабилното време со пороен дожд и грмежи ќе се задржи до петок

Времето денеска ќе биде променливо облачно и нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер.
Read more

Променливо облачно со сончеви периоди и со повремен дожд

Времето денеска ќе биде променливо облачно со сончеви периоди и со повремени врнежи од дожд, а на повеќе места ќе биде и нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер.
Read more

Променливо облачно со дожд, можна и појава на грмежи

Read more

Променливо облачно и врнежливо време

Променливо облачно со повремени врнежи од дожд. Попладне на места врнежите ќе бидат поројни, проследени со грмежи.
Read more

Сончево и топло, попладне со краткотраен пороен дожд

Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност.
Read more
реклама

Лекар советува каков чај да пиете за намалување на крвниот притисок

Read more

Скопје за време на Прва светска војна

Read more

3 едноставни чекори како да ослабите 10 килограми

Read more

Џеј Ло затечена од новинар кој ја праша за разводот од Бен Афлек

Read more