временска прогноза

Променливо облачно со сончеви периоди

Времето денеска ќе биде променливо облачно со сончеви периоди попладне, а наутро ќе има услови за локален дожд и зголемена облачност претежно во северните делови.
Read more

Облачно и студено со врнежи од дожд, на планините снег

Скопје, 4 април 2021 (МИА) – Времето денеска ќе биде облачно и студено со врнежи од дожд, кои на планините и на некои повисоки места во северните делови ќе бидат од снег.
Read more

Облачно со повремен дожд, температури до 22 степени

Скопје, 3 април 2021 (МИА) – Времето ќе биде променливо облачно со повремени врнежи од дожд, особено попладне и во текот на ноќта.
Read more

Облачно со умерен ветер, вечерва со снег на планините и на пониските места

Времето ќе биде умерено до повремено значително облачно. Преку денот на планините и понекаде на повисоките места ќе провејува слаб снег. Ќе дува умерен северозападен ветер.
Read more

Променливо облачно, студено и ветровито време

Времето во земјава ќе биде променливо облачно, студено и ветровито, претежно на планините со услови за провејување на слаб снег, на југозападот понекаде со слаб дожд.
Read more

Променливо облачно со засилен северозападен ветер

Времето денеска во западните делови од земјава ќе биде променливо облачно со сончеви периоди, а во источните значително облачно, претежно со врнежи од снег.
Read more

Дожд, северен ветер и пад на дневните температури

Денеска во земјава ќе преовладува облачно време со врнежи од дожд. Повремено врнежите ќе бидат поројни и на места со ретки грмежи. Пообилни врнежи се очекуваат во северозападните и источните делови од државата.
Read more

Променливо облачно со температура до 15 степени

Времето претпладне ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаба магла по одделни котлини. Попладне облачноста ќе се зголеми и на места ќе има услови за слаб дожд. Ќе дува слаб до умерен ветер од западен и северозападен правец.
Read more

Сончево со мала до умерена облачност, попладне облачноста ќе се зголемува

Времето претпладне во земјава ќе биде сончево со мала до умерена облачност, а попладне облачноста ќе се зголемува. Ќе дува слаб до умерен ветер од југозападен правец.
Read more

Сончево и ветровито, за викендот дожд и пониски температури

Сончево време со слаб до умерен ветер од северен правец ќе преовладува денеска во земјава. Утринските температури ќе се движат од -5 до 1 степен, а дневните од 12 до 18 степени.
Read more

Студено и ветровито, до крајот на денот снежна покривка ќе се формира насекаде

Скопје, 13 февруари 2021 (МИА) – Облачно, студено и ветровито време ќе преовладува денеска во државата.
Read more

Ноќеска повремени врнежи, од утре пороен дожд и силен ветер

УХМР за утре најавува пороен дожд кој некаде ќе надмине 20 литри на метар квадратен и силен ветер од преку 70 километри на час. Во наредните денови се очекува и заладување поради продор на студена воздушна маса.
Read more
реклама

Ги забележавте ли синоќа светлечките објекти на небото?

Read more

Четири хороскопски знаци на кои мај им носи среќа во љубовта

Read more

За да ја задоволи сопругата, Србин направи куќа која се врти

Read more

Нема начин да се спречи удар од голем астероид

Read more