временска прогноза

Сончево со мала до умерена локална облачност

Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност. Ќе дува умерен, а наместа долж Повардарието повремено засилен ветер од јужен правец.
Read more

Следните денови студено, од четврток локални врнежи претежно од снег

Read more

Променливо облачно и студено со слаб до умерен ветер

Read more

Облачно и студено со повремени врнежи од дожд и снег

Времето денеска ќе биде претежно облачно и студено, со повремени врнежи од дожд и снег во пониските, а на повисоките места и на планините од снег.
Read more

Променливо облачно со врнежи од дожд, на повисоките места снег

Времето денеска ќе биде променливо облачно со врнежи од дожд, на планините и на повисоките места од снег, особено претпладне.
Read more

Облачно со слаб ветер, дожд кон крајот на денот

Претпладне по одделни котлини ќе има појава на магла. Преку денот ќе биде претежно облачно, а кон крајот на денот во западните делови ќе има врнежи од дожд.
Read more

Променливо облачно со повремени слаби врнежи од дожд

Времето ќе биде променливо облачно и студено со повремени слаби локални врнежи од дожд и снег во пониските, а на некои од повисоките места и на планините врнежи од снег.
Read more

Облачно со повремени врнежи од дожд, на планините снег

Времето денес ќе биде претежно облачно со повремени врнежи од дожд, а на планините од снег.
Read more

Сончево време со магла по котлините

Во поголем дел од државата денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност. По одделни котлини и долж Повардарието ќе има појава на магла или ниска облачност, кои попладне делумно ќе се намалат.
Read more

Сончево со мала до умерена облачност и ветер

Времето денеска претпладне ќе биде променливо облачно, во текот на денот сончево со мала до умерена облачност.
Read more

Сончево и топло со температури до 28°C

Денеска во Македонија ќе преовладува сончево и топло време со мала до умерена локална облачност.
Read more

Сончево и релативно топло со мала локална облачност

Времето денеска ќе биде сончево и релативно топло со мала локална облачност. По одделни котлини ќе има услови за појава на утринска слаба магла. Ќе дува слаб ветер од северозападен правец.
Read more
реклама

Нови шокантни детали од Ковачки: Безбеден град го лоцирал возилото со кое била киднапирана Вања во Маџари и кај хотелот Палас

Read more

Потпишан најголемиот договор во историјата на американскиот спорт

Read more

Најопасниот хотел во светот: Среде море, опкружен со ајкули

Read more

Путин: Западот никогаш нема да успее да ја ослаби и уништи Русија

Read more