Warner Bros.

Том Круз се здружи со Warner Bros за да направи нови филмови

Актерот и продуцент Том Круз постигна договор со Warner Bros да глуми во филмови, објави студиото неделава.
Read more

Протекоа детали: Warner Bros. планира серија за Хари Потер

Warner Bros. Discovery Inc. е блиску до склучување договор за ТВ серија базирана на „Harry Potter“, најпродаваните книги за деца и млади, тврдат двајца добро упатени во случајот.
Read more

Warner Bros потврди: Ќе се снима Joker 2

Продолжението на филмот „Joker“ со повторно учество на американскиот глумец Хоакин Феникс ќе се прикажува во кината од 4 октомври 2024 година, објави продуцентската компанија Warner Bros.
Read more

Warner Bros ќе ги објави сите филмови од 2021 и во кино, и на стриминг сервисот HBO Max

Американската филмска компанија Warner Bros соопшти дека сите филмови најавени за 2021 година ќе бидат објавени во кино и во стриминг сервисот HBO Max истовремено.
Read more
реклама

Ограда од надвозник падна во Автокоманда, откорнати се дрвја, поплавени улици, делови од Скопје останаа без струја

Read more

Доларот зајакна, еврото ослабе

Read more

6 симптоми дека имате дефицит на витамин Д во вашето тело

Read more

Оградата од мостот во Автокоманда падна врз две возила

Read more