WhatsApp

WhatsApp воведе можност за праќање пораки самите себе

Конечно WhatsApp ја воведе оваа чудна, но доста корисна функција за испраќање пораки самите себе.
Read more

WhatsApp овозможи спојување на групи и истовремено да им пишувате

Конечно е воведено Communities на WhatsApp, но тоа не се сите новости што пристигнаа во најновото ажурирање.
Read more

Instagram надмина 2 милијарди активни корисници месечно, напредува и WhatsApp

Компанијата Meta ги објави најновите податоци за социјалните мрежи Instagram и Facebook, како и за апликацијата WhatsApp.
Read more

Падна WhatsApp, корисниците не можат да испраќаат, ниту да примаат пораки

Read more

WhatsApp доби изворна апликација за Windows

Апликацијата WhatsApp доби изворна верзија наменета за оперативниот систем Windows, така што повеќе не е потребно поврзување на мобилен телефон за испраќање, примање и синхронизирање пораки.
Read more

WhatsApp воведе нови опции за поголема приватност на корисниците

Апликацијата WhatsApp најави нови функции кои на корисниците ќе им овозможат поголема приватност при користење и дејствување на оваа платформа.
Read more

WhatsApp овозможи пренос на историјата на разговори од Android на iPhone

WhatsApp официјално понуди можност за пренос на историјата на разговори од Android на iPhone откако претходно го овозможи обратниот процес.
Read more

WhatsApp работи на нова функција - незабележително напуштање група

Како да напуштите фамилијарна група WhatsApp без да мора да им објаснувате на вашите роднини дека не сте се одродиле?
Read more

WhatsApp наскоро ќе овозможи користење иста сметка на повеќе уреди

WhatsApp континуирано им овозможува на своите корисници нови функции, а тие наскоро ќе можат да ја користат истата сметка на повеќе уреди.
Read more

WhatsApp ќе овозможи криење на last seen статусот од одредени контакти

WhatsApp моментално тестира опција која овозможува криење на last seen статусот од одредени контакти на корисникот, а ќе биде достапна на уредите со Android и iOS.
Read more

WhatsApp добива емоџи реакции на пораките

WhatsApp потврди дека неговата популарна апликација за допишување добива емоџи реакции.
Read more

Telegram го надмина WhatsApp според бројот на корисници во Русија

Платформата Telegram во Русија го надмина WhatsApp според бројот на корисници и стана најпопуларна платформа за инстант комуникација, соопшти денеска руската телекомуникациска компанија Мегафон.
Read more
реклама

Исплива видео со Ивана Кнол од 2016: Како изгледаше порано „огнената“ Хрватка?

Read more

Од полноќ поголемо намалување на цените на горивата

Read more

Ана Брнабиќ: Србија е на раб на војна со Косово

Read more

Путин со шампањ в рака објасни зошто нема да прекине со напади

Read more