WIndows 11

Windows 11 доби големо ажурирање

Пристигна големо ажурирање на Windows 11, кое Microsoft го нарекува надградба Moment.
Read more

Пет совети како да ја забрзате работата на вашиот компјутер

Како што вашиот компјутер старее, а софтверот и апликациите имаат сè поголеми бнарања, во одреден момент ќе наидете на забавување на перформансите на конфигурацијата.
Read more

Microsoft нуди значително олеснување за корисниците на Windows 11

Најновото ажурирање за Windows им овозможува на корисниците лесно да го променат стандардниот прелистувач или апликација.
Read more

Microsoft Windows 11 доби нови емотикони

Компанијата Microsoft воведе нови емотикони достапни за оперативниот систем Windows 11.
Read more
play_arrow
filter

Време на промени: Дали ви се допаѓа дизајнот за Windows 11?

Извршниот директор на Microsoft Сатја Надела на конференцијата Build во почетокот на месецов соопшти дека изминатите неколку месеци го тестираат новиот оперативен систем.
Read more
реклама

Два знака од Зодијакот цел јуни ќе имаат поволен финансиски период

Read more

Скандалозно исфрлен фоторепортер од Ролан Гарос

Read more

Во заедничка акција на македонската и грчката полиција запленет 161 кг кокаин во Солун

Read more

Од понеделник во продажба билетите за Македонија - Украина

Read more