Windows 11

Стигна ажурирањето на Windows 11 за 2022: Кои нови функции ги донесе?

Windows 11 почна да го добива своето прво големо ажурирање во форма на Windows 11 2022 Update.  
Read more

Android алатка за Windows 11 инсталира Trojan малвер

Кога Microsoft конечно го додаде Android Subsystem за да ги активира Android апликациите, се појавија прблеми за голем број корисници.
Read more

Microsoft тестира реклами во Windows 11 File Explorer

Нова „функција“ на Windows 11 беше откриена од  „инсајдер“ кој сподели скриншот од реклама што се појавила во File Explorer.
Read more

Милиони корисници имаат огромни трошоци поради надградба на Windows 10

Windows 11 ќе започне да пристигнува на уредите во наредните месеци, но се чини дека некои корисници на Windows 10 ќе се соочат со големи трошоци доколку сакаат да го надградат.
Read more
реклама

Исплива видео со Ивана Кнол од 2016: Како изгледаше порано „огнената“ Хрватка?

Read more

Од полноќ поголемо намалување на цените на горивата

Read more

Кака: Роналдо е само дебел човек на улица во Бразил

Read more

Ана Брнабиќ: Србија е на раб на војна со Косово

Read more