Xbox

play_arrow
filter

Што нуди новата верзија на гејминг конзолата Xbox?

Компанијата Microsoft официјално ја претстави новата верзија на својата гејминг конзола со пристапни цени наречена Xbox Series S.
Read more

Што може да направи Xbox Series X, а PlayStation 5 не може?

Долго време се води дебата за тоа дали Xbox Series X е подобра конзола од Sony PlayStation 5.
Read more

Microsoft ја зголемува цената на Xbox игрите од 2023 година

Сопствениците на Xbox конзолите ќе плаќаат повеќе за игрите развиени од Microsoft почнувајќи од следната година.
Read more

Xbox повеќе нема да бара нон-стоп интернет конекција при играњето

Microsoft конечно го менува непопуларното правило старо цела деценија.
Read more

Microsoft го претстави новиот контролер за конзолата Xbox

Компанијата Microsoft го претстави својот најнов контролер кој е наменет за конзолата Xbox.
Read more

Xbox Series X и S се најбрзо продаваните Xbox конзоли

Microsoft синоќа ги објави деловните резултати за четвртиот квартал од фискалната година.
Read more
реклама

Речиси магичен пијалак за слабеење согорува масти додека спиете

Read more

Ѓоковиќ откри што ѝ рекол на принцезата Кејт на Вимблдон, се осврнал и на нејзиниот изглед

Read more

Финансиски хороскоп од 15 до 21 јули

Read more

Трик како да постигнете совршен вкус на варената пченка

Read more