Xiaomi

filter

Poco F6 и F6 Pro се појавија на пазарот

Poco F5 и F5 Pro минатата година беа популарниот избор на купувачите на мобилни телефони од средна класа, меѓу другото, поради перформансите и квалитетот на екранот и пристапната цена, и покрај неколкуте недостат
Read more

Како Xiaomi планира да ја турне Tesla од престолот?

Кинескиот производител на паметни телефони и автомобили сака да доминира на пазарот на електрични возила и веќе подготвува нова технологија која ќе претставува нова пресвртница во индустријата.
Read more

Xiaomi со амбициозна цел: 100.000 испорачани SU7 во 2024 година

Првиот автомобил на Xiaomi, елегантниот и софистициран модел SU7, го потресе светот на електричните возила.
Read more
filter

Xiaomi Civi 4 Pro е првиот смартфон со Snapdragon 8s Gen3 процесор

Xiaomi го претстави Civi 3 Pro во Кина, првиот паметен телефон што го користи Qualcomm Snapdragon 8s Gen 3 процесорот.
Read more

Xiaomi Pad 6S Pro: Нов таблет во клинч со најдобрите

Snapdragon 8 Gen 2, батерија полна за 35 минути и голем екран од 12,4 инчи - запознајте го Xiaomi Pad 6S Pro.
Read more

Неодоливо изненадување: Xiaomi паметна камера C300

Уште подобро искуство со серијата Redmi Note 13
Read more

Бидете најбрзи и искористете ја одличната понуда

Бидете меѓу првите кои ќе ја искористат одличната понуда и на време ќе го обезбедат својот нов мобилен телефон од Redmi Note 13 серијата по специјални цени во периодот од 24 дo 28 j
Read more

Xiaomi откри кои телефони први ќе ја добијат глобалната верзија на новиот HyperOS

Ова се првите модели на Xiaomi, Redmi и Poco што ќе го добијат HyperOS оперативниот систем.
Read more
filter

Шпионски фотографии го откриваат изгледот на автомобилот на Xiaomi

Xiaomi го проширува доменот на своите технолошки активности, а сега неговиот прв излет во светот на електричните автомобили почнува да го добива обликот.
Read more
filter

Претставени Xiaomi 14 и 14 Pro со HyperOS и подобрени Leica камери

Компанијата Xiaomi официјално ја претстави серијата на мобилни телефони Xiaomi 14 напојувани со новиот процесор Snapdragon 8 Gen 3, кои имаат главни Leica камери и дизајн, како и новиот оперативен систем на Xiaomi HyperOS.
Read more

Xiaomi подготвува свој оперативен систем - MiOS

Сите се прашуваат што е MiOS и дали ќе го замени корисничкиот интерфејс MIUI на телефоните Xiaomi.
Read more
filter

Xiaomi ги претстави Redmi Note 13, 13 Pro и 13 Pro+

Подбрендот на Xiaomi, Redmi, официјално претстави три нови паметни телефони, имено Redmi Note 13, Redmi Note 13 Pro и Redmi Note 13+.
Read more
реклама

6 симптоми дека имате дефицит на витамин Д во вашето тело

Read more

Како со диетата 80/20 може да слабеете додека ја јадете вашата омилена храна?

Read more

Нови детали од истрагата за смртта на Метју Пери: Запленети мобилниот и лаптопот на славна личност

Read more

Грција во сè поголеми проблеми поради масовниот туризам

Read more