Xiaomi

filter

Xiaomi 12 Lite: Модерен дизајн и подобра камера

Реприза на чипсетот Snapdragon 778G, до 8 GB RAM, подобрени предни и задни камери, повисока цена.
Read more

Xiaomi претстави три модели на мобилни од серијата Redmi Note 11

Xiaomi официјално претстави три модели од серијата Redmi Note 11 во Кина, имено Redmi Note 11T Pro, Redmi Note 11T Pro+ и Redmi Note 11 SE.
Read more
play_arrow
filter

Протекоа првите неофицијални информации за новиот Xiaomi 12 Ultra

И додека ја чекаме серијата Xiaomi 12 да пристигне кај нас, излегуваат разни непотврдени информации за тоа каков ќе биде новиот Xiaomi 12 Ultra телефон.
Read more
filter

Xiaomi го претстави новиот смартфон Civi со екран од 6,55 инчи

Xiaomi годинава ја менува номенклатурата на своите уреди, прво го отфрли името „Mi“, а сега ја преименува и својата CC линија.
Read more
filter

Xiaomi ја претстави серијата 11T

Компанијата Xiaomi официјално ги претстави новите смартфони од серијата 11T, а најдобриот од новата серија е моделот 11T Pro.
Read more

Кои Xiaomi смартфони ќе добијат Android 12?

Xiaomi треба да почне да го применува Android 12 на некои паметни телефони со MIUI 12.5 интерфејс.
Read more
play_arrow

Поглед во новиот Xiaomi Mix 4

Read more
play_arrow

Што ќе донесе новиот Xiaomi Mi Mix 4?

Утре ќе биде претставен новиот Xiaomi Mi Mix 4, a сега се појавија рендери кои го открија неговиот изглед.
Read more

Познато кога ќе биде претставен Xiaomi Mi Mix 4

Xiaomi се обидува да „украде“ малку внимание бидејќи Samsung наредната недела ќе го одржи настанот Unpacked и ќе ги претстави новите уреди.
Read more

Xiaomi е број 1 во Европа

За првпат, Xiaomi е најпродаван телефон во Европа.
Read more

Xiaomi го престигна Apple, сега е втор во светот

Кинескиот технолошки гигант Xiaomi стана вториот најголем производител на паметни телефони во вториот квартал на 2021 година и изби пред американскиот ривал Apple, покажа новиот извештај на аналитичката компанија
Read more

Xiaomi работи на телефон со камера од 192MP

Сензорот од 200MP ќе го произведува јужнокорејскиот гигант Samsung, но сепак постои голема веројатност дека Xiaomi ќе биде првиот што ќе го користи.
Read more
реклама

Како Путин реагира додека Лукашенко му држи лекција дека Русите му бегаат

Read more

Откриени платите на возачите во Формула 1 за 2022 година

Read more

Икарди објави приватни пораки од Ванда и ја нарече токсична

Read more

Збогум Pro Max, Apple воведува нова класа на телефони

Read more