Xiaomi

play_arrow
filter

Сè што треба да знаете за новиот Xiaomi Redmi Note 10 Pro

Xiaomi неодамна ја претстави новата серија Redmi Note 10.
Read more
play_arrow
filter

Xiaomi ги претстави Redmi K40, K40 Pro и K40 Pro+

Компанијата Xiaomi претстави три уреди од серијата Redmi K40.
Read more

Гигантот Xiaomi го најави новиот Redmi Note 10

Компанијата Xiaomi се подготвува за претставување на новиот смартфон.
Read more
filter

Xiaomi го најави Mi 11 за светскиот пазар, ќе чини 749 евра

Новиот флегшип на Xiaomi кој ќе се продава на глобалниот пазар е Mi 11.
Read more
play_arrow

Xiaomi произведе смартфон со waterfall екран

Xiaomi произведе нов концепт-смартфон кој има таканаречен waterfall екран и нема ниту еден приклучок.
Read more
play_arrow
filter

Поглед во новиот Xiaomi Redmi Note 9T 5G

Xiaomi неодамна го претстави новиот Redmi Note 9T - смартфон со пристапна цена кој поддржува 5G мрежа.
Read more
filter

Xiaomi го претстави лаптопот Mi Notebook 14

Компанијата Xiaomi го претстави новиот Mi Notebook 14 со интегрирана веб-камера.
Read more
filter

Претставен Xiaomi Mi 11, првиот смартфон со Snapdragon 888 процесор

Xiaomi го претстави својот најнов смартфон – Xiaomi Mi 11.
Read more
filter

Xiaomi ќе го претстави Mi 11, првиот смартфон со Snapdragon 888 процесор

Компанијата Xiaomi соопшти дека на 28 декември ќе го претстави својот нов смартфон Mi 11.
Read more
play_arrow
filter

Сè што треба да знаете за Poco M3: Одлични перформанси и пристапна цена

Брендот на Xiaomi пред неколку дена го претстави новиот евтин смартфон Poco M3.
Read more
play_arrow
filter

Сè што треба да знаете за новиот Xiaomi Mi 10T Lite

Xiaomi неодамна ја претстави Mi 10T серијата.
Read more
play_arrow
filter

Сè што треба да знаете за новиот Xiaomi Mi 10T Pro

Xiaomi на 30 септември ја претстави новата серија Mi 10T - смартфони со одлична батерија и врвни перформанси.
Read more
реклама

Шоферски дилеми: Дали смеете да прескокнувате брзини?

Read more

Никој не сака да работи како сточар, иако платите се и до 50.000 денари

Read more

Зошто Германците ќе ги климатизираат патиштата?

Read more

За ова гледаме Олимпијада: Со договор, две злата за скок во височина

Read more