Xiaomi

Познати првите детали за гејмерскиот Black Shark 5 на Xiaomi

Оваа година пристигнува серијата на мобилни телефони на Xiaomi Black Shark 5 за гејмерите, а сега се познати и првите детали.
Read more

Xiaomi потврди – на 28 декември пристигнуваат два нови модели

Од Xiaomi открија дека ќе претстават два нови модели на паметни телефони на 28 декември.
Read more
play_arrow
filter

Претставени Redmi Note 11, Note 11 Pro и Note 11 Pro+ во Кина

Xiaomi ја претстави серијата Redmi Note 11 пред домашниот пазар во Кина, а која се состои од три нови уреди.
Read more

Xiaomi објави кога ќе почне да произведува електрични автомобили

Read more
play_arrow

Xiaomi го претстави концептот за паметни очила со MicroLED екран

Компанијата Xiaomi го претстави концептот за паметни очила со интегриран MicroLED екран, а проектот е наречен „Xiaomi Smart Glasses“.
Read more

Што ново подготвуваат од Xiaomi?

Од Xiaomi потврдија дека ќе одржат онлајн конференција на 15 септември.
Read more

Xiaomi 12 ќе има три камери од 50 MP

Xiaomi користеше сензори од 108 MP во изминатите три години, но новиот модел ќе биде поинаков.
Read more

Што ново подготвуваат од Xiaomi за овој септември?

Read more

Полначот HyperCharge на Xiaomi ќе го полни телефонот за 8 минути

Технологијата за полнење од 200W на Xiaomi може да дебитира во уредите на потрошувачите, а масовното производство треба да започне веќе во јуни 2022, се наведува во извештајот на кинескиот сајт MyDrivers.
Read more
play_arrow
filter

Xiaomi Mi Mix 4 ќе има потполно невидлива селфи камера под екранот

Xiaomi веќе некое време работи на камери сместени под екранот, но на пазарот сè уште нема смартфон кој ги користи.
Read more

Xiaomi го подготвува новиот смартфон на преклоп

Компанијата Xiaomi во март го претстави својот прв смартфон на преклоп, а сега веќе работат и на вториот.
Read more
play_arrow
filter

Xiaomi ја претстави новата серија Redmi Note 10

Xiaomi ги претстави Note 10 Pro, Note 10, Note 10S и Note 10 5G.
Read more
реклама

Новата хит серија на Netflix растура, фановите предупредуваат: Не е за секого

Read more

Бил Гејтс: Можеби нѐ чека уште посмртоносен вирус, треба да се подготвиме

Read more

Како да забележите дека некој маж е вљубен во вас?

Read more

Зошто ме извади? - Рангник откри што му рекол нервозниот Роналдо

Read more