запалени возила

Приведен осомничен за запалените возила на ЕВН во Тетово

Тетово, 14 август 2020 (МИА) – Тетовската полиција соопшти дека ноќеска околу 1:30 часот уапсиле 43-годишник од градот за кого се сомневаат дека предизвикал пожар на двете возила, сопственост на ЕВН Македонија.
Read more

Запалени две возила на ЕВН во Тетово

Тетово, 14 август 2020 (МИА) – Тетовските пожарникари во текот на ноќта интервенираа на две запалени возила сопственост на електродистрибутивната компанија ЕВН Македонија.
Read more

Опожарени две возила во Скопје

Скопје, 7 август 2020 (МИА) – Во пожар што избувна вчера наутро на улица „Кленоец“ во Општина Карпош опожарени се две возила.
Read more