Здраво Млади

filter

Како си поминавме на Здраво млади 13?

Некои ќе речат дека 13-ката е баксузен број, но тринаесеттото издание на фестивалот Здраво млади помина одлично.
Read more

Објавен распоредот на настапи за утрешниот музички настан Здраво млади

Во сабота по 13-ти пат ќе се одржи музичкиот настан Здраво млади во Младинскиот културен центар во Скопје.
Read more
play_arrow

Во сабота по 13-ти пат фестивалот Здраво млади во МКЦ

Во сабота, 23 септември, во Младинскиот културен центар во Скопје ќе се одржи 13-тото издание на мегапопуларниот фестивал Здраво млади.
Read more

СКОПСКО Smooth ја загреа публиката за Здраво Млади и го претстави новото музичко пакување

Под слоганот „Слушај свежа музика“, СКОПСКО Smooth, викендов во МКЦ го најави најновото издание на фестивалот Здраво Млади и истовремено го промовираше своето ново пакување во лимитирана серија, инспирирано од свежината на домашната музичк
Read more
play_arrow

Кој сѐ ќе настапи вечер на Здраво Млади 11?

Дојде денот кога по единаесетти пат во Младинскиот културен центар во Скопје ќе се одржи фестивалот Здраво Млади на кој ќе настапат три домашни и седум странски уметници.
Read more

Две откажувања на Здраво Млади 11, фестивалот само во еден ден

Неколку промени за претстојното единаесетто издание на традиционалниот музички фестивал Здраво Mлади кои настанаа поради рестрикции како последица на пандемијата.
Read more
play_arrow

Hercules & Love Affair на Здраво Млади 11

Директно од европските денс-подиуми, Hercules & Love Affair ќе има свој настап и на фестивалот Здраво Млади 11, соопштија организаторите.
Read more
play_arrow

Шпанскиот постпанк бенд Belgrado ќе настапи на Здраво Млади

Традиционалниот скопски фестивал откри уште еден бенд кој ќе го разубави овогодинешното издание.
Read more

Израелска поп-ѕвезда ќе настапи на Здраво Млади 11

Познат е и четвртиот артист кој ќе настапи на овогодинешното издание на популарниот скопски музички фестивал Здраво Млади.
Read more

Рускиот бенд Shortparis е вториот изведувач на Здраво Млади 11

Познат е и вториот бенд кој ќе настапи на овогодинешниот фестивал Здраво Млади кој кон крајот на август традиционално ќе се одржи во скопскиот Младински културен центар.
Read more

Првиот изведувач на Здраво Млади 11 е шведскиот панк бенд Viagra Boys

Организаторот на фестивалот Здраво Млади 11, Младинскиот Културен Центар, денеска го откри првиот изведувач кој ќе настапи на овогодинешното изддание.
Read more

Фестивалот Здраво Млади 11 закажан за крајот на август

Единаесеттото издание на популарниот фестивал кој се одржува во скопскиот МКЦ годинава ќе се одржи на 26 август.
Read more
реклама

Кардиолог споделува навика која го спречува создавањето на згрутчувања во крвта

Read more

Руски астролог: Два хороскопски знака ќе паднат на дното по 25 јуни

Read more

Експертите ги избраа најдобрите половни автомобили

Read more

Кој е човекот кој денеска го мрази цела Хрватска: Ова не му е прв скандал

Read more