зелен чај

Најдобрите пијалаци за детоксикација, помагаат и при слабеење

Пијалаците за детоксикација се здобија со популарност како средство за чистење на телото од нечистотии и поддршка на губење на тежината.
Read more
play_arrow

Како зелениот чај може да помогне во губењето тежина?

Во светот на тренди решенијата за слабеење може лесно да се падне во стапицата на најновите верзии за диета, но понекогаш најдоброто нешто што треба да направите е да се вратите на класичните, испробани и вистински еликсири - како зелениот
Read more

Неколку пијалаци што ги пијат најдолговечните луѓе во светот

Дали знаевте дека постојат места низ светот каде што е вообичаено луѓето да живеат 100 години, а понекогаш и подолго?
Read more

Кафе или зелен чај: Што ќе ве разбуди подобро?

Ако го споредиме односот на кофеинот во кафето и чајот, кафето содржи трипати повеќе кофеин од зелениот чај.
Read more

Четири најдобри пијалаци за намалување на мастите од стомакот

Губењето килограми и салото на стомакот може да биде тежок и макотрпен процес.
Read more

Неколку трикови за ослободување од лошиот здив од лукот

Здравствените придобивки од секојдневното консумирање лук се немерливи, но јадењето непреработен лук предизвикува непријатен од устата да излегува непријатен здив.
Read more

Зошто е добро да додадете киви во зелениот чај?

Направете витамински микс кој максимално ќе ви го зајакне имунитетот.
Read more

Со еден додаток зелениот чај ќе стане најздравиот пијалак во светот

Општо земено, сите чаеви се здрави, а зелениот чај се смета за еден од најздравите бидејќи има добар ефект врз општото здравје.
Read more

Зелениот чај е најдобар и најздрав, велат нутриционистите

Многумина сакаат да испијат шолја чај додека се релаксираат, а нутриционистите открија дека зелениот чај е најздравата опција бидејќи може да го подобри целокупното здравје.
Read more
реклама

20-годишниот Томас Метју Крукс е атентаторот на Трамп, Тајната служба го застрела

Read more

Кој е идеалниот крвен притисок кон кој треба да се стремиме?

Read more

Кои пијалаци го замастуваат црниот дроб?

Read more

Грција почна жестоко да казнува за прекршување правила на плажите

Read more