Жарко Караџоски

Караџоски: Прославувањето мора да биде одговорно, без поголеми групирања

Претседателот на Комисијата за заразни болести Жарко Караџоски вели дека не може да се забранaт прослави, но оти прославувањето мора да биде одговорно, без поголеми групирања и со луѓе кои во изминатиот период ги почитувале мерките.
Read more

Караџоски: 80% од регистрираните случаи со COVID-19 се асимптоматски

Претседателот на Комисијата за заразни болести, Жарко Караџоски рече дека во просек 80 отсто од сите регистрирани случаи со COVID-19 се асимптоматски или се со многу лесна незначителна клиничка слика.
Read more

Караџоски: Јас и мојата фамилија не сме корумпирани, ако некој бара оставка треба да ја аргументира

Јас и мојата фамилија ниту некогаш сме биле ниту ќе бидеме мафијаши ниту ќе бидеме корумпирани, а особено не се продаваме за ситни пари.
Read more

Филипче и Караџоски најавуваат нови рестрикции

Целосна забрана за организирање на настани, скратување на работното време на сите економски субјекти до 23 часот и капацитетот во јавниот превоз да биде исполнет до 50 отсто се новите предлог мерки кои биле донесени на денешниот утрински с
Read more
реклама

Google блокираше 164 опасни апликации: Веднаш избришете ги од телефонот

Read more

Запознајте го Гонсало Салгадо, телохранителот на Кристијано Роналдо

Read more

Британски специјалци тренираат за напад од вонземјани

Read more

Погледнете како руска олимписка шампионка го одбележа Водици

Read more