Жоан Лапорта

Шпанците открија како Чави го измамил Лапорта

Претседателот на Барселона, Жоан Лапорта, во својот дом одржал средба со сега веќе поранешниот тренер на каталонскиот тим, Чави, на која поранешниот тренер го уверил дека има целосна доверба во сегашниот тим и де
Read more

Чави дознал дека е отпуштен кога го посетил Лапорта во болница

Две недели откако беше потврдено дека Чави ќе продолжи да ги води играчите на Барселона, легендата на клубот и поранешен тренер доби отказ.  
Read more

Лапорта: Можеби ќе побараме преигрување

Хаос каков што не се гледа често во Шпанија по Ел Класико во кое Реал Мадрид ја победи Барселона со 3:2.
Read more

Лапорта: Реал Мадрид 70 години има помош од судиите

Жоан Лапорта, во интервју за каталонското радио RAC 1, вели дека добро ја обавува функцијата и дека други се виновни за неубедливите резултати на Барселона оваа сезона. Потенцира дека нема намера да поднесе оставка.
Read more

Лапорта ги запали фановите: Дали ќе се врати Меси? Да!

Барселона не успеа да го победи Хетафе, но нејзините навивачи имаа причина за славење. Барем дел од оние кои посакуваат враќање на Лионел Меси во клубот.
Read more

Барселона демантира поткуп на судии

Претседателот на каталонскиот гигант Барселона, Жоан Лапорта, рече денеска дека неговиот клуб „никогаш не поткупил судија“.
Read more

Лапорта: За две години ќе имаме поконкурентен состав

Read more
play_arrow

Лапорта: Гледањето на натпреварот на Интер беше измачувачко за нас

Претседателот на Барселона проговори за необичниот распоред на УЕФА поради кој неговиот тим истрча на теренот против Баерн знаејќи дека е елиминиран.
Read more

Првиот човек на Барса бесен, смачено му е од некои играчи

Претседателот на Барселона, Жоан Лапорта е незадоволен од резултатите на каталонскиот клуб во Лигата на шампионите, тврди шпанскиот новинар Хосе Алварес Аја.  
Read more

Перес и Лапорта постигнаа „договор за ненапаѓање“

Претседателот на Реал Мадрид, Флорентино Перес, и неговиот колега од Барселона, Жоан Лапорта, потпишаа „договор за ненапаѓање“, објави шпанскиот весник Marca.
Read more

Меси повреден од зборовите на Лапорта: Не ми рекоа да играм беспари

Аргентинскиот ас е повреден од изјавата на Жоан Лапорта која беше дадена во стил дека тој одбил да игра за клубот без паричен надоместок, нешто што на Меси никогаш не му било понудено.
Read more

Лапорта: Барса се надеваше дека Меси ќе игра беспари

Интересно признание доаѓа од претседателот на Барселона кој изјави дека се надевал Меси да остане и да игра без плата поради љубовта кон клубот.
Read more
реклама

Три најдобри протеини за здравo срце

Read more

Неделен хороскоп од 15 до 21 јули според руски астролог

Read more

Кој е идеалниот крвен притисок кон кој треба да се стремиме?

Read more

Се огласи Меланија Трамп: Монструм!

Read more