зима

play_arrow

Хит видео: Како Русин за секунда чисти снег од автомобил

Ретки се оние кои уживаат во чистењето на снегот од возилата на минусни температури. Но, тоа е неизбежна работа која го чека секој возач кој го оставил возилото на снег, особено во студената Русија.
Read more

5 начини како да спречите снег и кал да влезат во вашиот дом

Зимското време дополнително на многумина им ја отежнува чистотата во домовите, особено на домаќинките. Снегот, калта и другите нечистотии лесно и брзо се шират низ станот, а тоа е она што не го сакате.
Read more
play_arrow

Трикови за поефикасни прозорци во справувањето со студот

Не е на одмет да знаеме некои трикови во овие зимски денови кога зимата влегува во нашите домови, благодарение на старите прозорци кои пуштаат студ и благодарение на тоа што не секој знае дека ПВЦ столаријата содржи мали тајни.
Read more

Спречете лизгање и паѓање: Како најбрзо да го стопите мразот од скалите и влезовите

Студените денови кои се пред нас не се воопшто безопасни бидејќи лесно може да се лизнете и сериозно да се повредите.
Read more

Во зима внимателно со медот

Многу луѓе сакаат да пијат чај со мед во зима поради неговото благотворно дејство на организмот, но овој пијалак под одредени услови не е толку безбеден, вели рускиот нутриционист Андреј Золотарев.
Read more

Хороскопски знаци кои не ја поднесуваат зимата

Со првите зимски денови некои припадници на хороскопски знаци посакуваат да излезат од дома дури кога ќе дојде пролетта.
Read more

Не мора на хемиско: Како сами да ја исперете зимската јакна?

Помалите дамки на јакните може успешно да се отстранат со влажен сунѓер и малку детергент. Но, што да направите ако тоа не помогне?
Read more
filter

5 неверојатни места кои зиме стануваат волшебни

Иако, се разбира, се убави во текот на целата година, овие места го покажуваат најдоброто лице кога се покриени со снег и мраз.
Read more

Денеска е краткоденица - календарски почнува зимата

Ви се допаѓа тоа или не, попладнево во 16 часот и 59 минути Европа официјално ќе влезе во зимата, иако метеролошки за сите нас зимата почнува уште од 1 декември.
Read more

10 совети како да ги зачувате бришачите во текот на зимата

Зимата за бришачите носи особено тешки предизвици, а мразот брзо може да ги уништи.
Read more

Како правилно да постапите ако автомобилот е заглавен во снег?

Без разлика во кое возило се наоѓате, има неколку работи што можете да ги направите за да ги подобрите шансите да излезете од снегот.
Read more

Претстојната зима ќе биде потопла и со повеќе снег

Зимата 2021/2022 се очекува да биде со малку натпросечни температури и количини на врнежи во однос на многугодишниот просек 1981-2010 година, покажува сезонската прогноза на УХМР изработена врз основа на анализите на Европскиот центар за с
Read more
реклама

Маск му понуди 5.000 долари на тинејџер: Престани да ми го следиш авионот

Read more

Шах-мат од НАТО: Војна нема да има

Read more

Сателитски снимки открија што прави Русија на границата

Read more

Што е SWIFT и зошто може да биде оружјето од кое Русија најмногу се плаши?

Read more