Зинедин Зидан

Зидан ја состави идеалната петорка

Зинедин Зидан (51) ја избра идеалната фудбалска петорка за Sports Illustrated. 
Read more

Зидан го презема ПСЖ: Шпански медиуми тврдат - договор е постигнат

Поранешниот француски виртуоз, а сега докажан тренер, Зинедин Зидан, по крајот од сезоната ќе седне на клупата на ПСЖ, пренесуваат неколку шпански медиуми.
Read more

Зидан ги кажа двата услова за да се врати во Реал

Read more

Зидан за работата како тренер: Наскоро ќе се вратам

Read more
play_arrow

Времеплов: 16 години од ударот со глава на Зидан врз Матераци

За време на финалето од Светското првенство во 2006 во Германија се случи еден од најнезаборавните и најконтроверзните настапи во фудбалската историја.
Read more

Гласините сѐ посилни: Зидан во ПСЖ, Почетино во Јунајтед

Откако Манчестер Јунајтед го отпушти Солскјер се очекуваат рокади на едни од најпознатите тренери на денешницата.
Read more

Зидан: Разбирам дека ако не победиш, треба да си заминеш

Read more

Зидан: Челси ја заслужи победата

Тренерот на Реал Мадрид, Зинедин Зидан го призна поразот од Челси синоќа во реваншот од полуфиналето во Лигата на шампионите.
Read more

Зидан: Реал Мадрид е потценет

Реал Мадрид и Ливерпул ќе го одиграат првиот натпревар од четвртфиналето на Лигата на шампиони во Мадрид во вторник од 21 часот.
Read more

Зидан: Аталанта игра премногу офанзивно

Вечерва големиот Реал Мадрид гостува во Бергамо, на Зидан му фалат еден куп повредени играчи, а противник е забрефтаниот тим на Аталанта.
Read more

Колку заработува Зинедин Зидан со само една објава на Instagram?

Зинедин Зидан е постојано на мета на критичарите кои речиси секојдневно пишуваат дека ќе биде сменет, иако договорот со Реал Мадрид му е до 2022 година.
Read more

Зидан заразен со коронавирус

Тренерот на Реал Мадрид, Зинедин Зидан се зарази со коронавирус, соопшти прес-службата на клубот.
Read more
реклама

Се гради највисоката кула во светот, ќе биде висока 1.000 метри

Read more

Експертите предупредуваат на „тивкиот убиец“ без симптоми

Read more

Што се добива кога ќе завариш две Југо коли во една?

Read more

Неделен хороскоп од 25 септември до 1 октомври

Read more