Златан Ибрахимовиќ

Ибра дојде да ги охрабри играчите на Милан по дебаклот од Интер

Сега веќе пензионираниот шведски фудбалер Златан Ибрахимовиќ се појави на тренингот на Милан по тешкиот пораз на Росонерите од Интер во градското дерби со резултат 5:1 и им даде поддршка на играчите пред почетоко
Read more

Ибра: Јас сум минато, сегашност, но и иднина на шведската репрезентација

Шведска денеска го дочека враќањето на 42-годишниот Златан Ибрахимовиќ во националниот тим пред воведните квалификациски натпревари за ЕУРО 2024, а напаѓачот на Милан, помалку безобразно, се прогласи за минато, сегашност, но и иднина на шв
Read more

Де Лаурентис откри како Гатузо го зафркнал за Ибра

Златан Ибрахимовиќ денес требало да ги брани боите на Наполи. Сѐ било наредено, но на крајот тогашниот тренер Џенаро Гатузо го прекинал трансферот.
Read more

Ибра нема да игра на ЕУРО 2020

Напаѓачот на италијанскиот прволигаш Милан, Златан Ибрахимовиќ, нема да настапи за фудбалската репрезентација на Шведска на претстојното Европско првенство.
Read more

Сепак крај на сезоната за Ибра, но се враќа за ЕУРО

Иако првичната прогноза беше дека ќе биде фит за натпреварот од последното коло, сепак Милан доби лоши вести за својот ветеран.
Read more
play_arrow

Ибра пак ги провоцира Швеѓаните

Шведскиот фудбалер со балканско потекло Златан Ибрахимовиќ (39) на социјалните мрежи објави видео старо 20 години, во кое тогашниот соиграч од Малме, Хасе Матисон зборува за него.
Read more
реклама

Речиси магичен пијалак за слабеење согорува масти додека спиете

Read more

Ѓоковиќ откри што ѝ рекол на принцезата Кејт на Вимблдон, се осврнал и на нејзиниот изглед

Read more

Финансиски хороскоп од 15 до 21 јули

Read more

Трик како да постигнете совршен вкус на варената пченка

Read more