Златан Ибрахимовиќ

Повредениот Ибра се ближи кон 41. роденден, а потпиша нов договор со Милан

Златан Ибрахимовиќ, кој наскоро ќе го прослави својот 41. роденден, и официјално го продолжи договорот со Милан на уште една година.
Read more

Ибра останува во Милан, но на директорска позиција?

Read more
play_arrow

Ибрахимовиќ тренира како Џеки Чен: Се подготвува за војна или за фудбал?

Славниот фудбалер Златан Ибрахимовиќ повторно ги изненади обожавателите на социјалните мрежи со снимка од тренинг во теретана, во која го имитира познатиот актер Џеки Чен.
Read more

Пиоли: Ибра е како лав во кафез

Предводникот на Милан за Златан Ибрахимовиќ вели дека е како „лав во кафез“, иако Жиру беше човекот кој до реши саботното дерби со Интер.
Read more
play_arrow

Ибра: Намерно го удрив Аспиликуета, не ми е срам, пак би го удрил

Швеѓанецот не се извини за инцидентот со Аспиликуета, напротив, вели дека намерно се удрил во него за време на квалификацискиот натпревар помеѓу Шпанија и неговата Шведска и дека пак би го сторил истото.
Read more

Ибрахимовиќ го оперираше коленото

Шведскиот голгетер во редовите на италијанскиот фудбалски прволигаш Милан, Златан Ибрахимовиќ, го оперираше коленото.
Read more
play_arrow

Неизвесен настапот на Ибра на ЕУРО

Ветеранот мораше да го напушти теренот синоќа против Јувентус, а тоа го направи со гримаса на лицето.
Read more
play_arrow

Златан: Заслужив да бидам во репрезентацијата на Шведска

Напаѓачот на Милан вели дека не е вратен во репрезентацијата на својата земја поради неговото име, туку бидејќи со своите игри заслужува повик.
Read more

Хабиб избра: Кој би победил во борба меѓу Лукаку и Ибра?

Жестоката пресметка меѓу Златан Ибрахимовиќ и Ромелу Лукаку е најголемата приказна од миланското дерби што го доби Интер со 2:1, во четвртфиналето од Купот на Италија.
Read more
реклама

Цените на нафтата паднаа на најниско ниво од февруари

Read more

Короната има нов симптом - заразените не се ни свесни дека е од вирусот

Read more

Поранешен бунтовник стана претседател на Колумбија, најави преговори со нарко-бандите

Read more

Што ќе се вози во Русија: Москва како Хавана?

Read more