Златан Ибрахимовиќ

Хакан жестоко го критикуваше Ибра, се осврна и на неговите години

Турскиот фудбалер и првотимец на Интер, Хакан Чалханолу со зборови го нападна својот поранешен соиграч од лутиот градски ривал Милан, Златан Ибрахимовиќ.
Read more

Пех за Ибра - ќе паузира три недели

Златан Ибрахимовиќ има повреда поради која би требало да пропушти три натпревари од Серија А и двата дуела со Манчестер Јунајтед во Лига Европа.
Read more

Ибра застана во одбрана на Кулушевски

Незадоволен што е резерва, Швеѓанецот со македонско потекло се побуни против селекторот, а поддршка доби и од Златан Ибрахимовиќ.
Read more

Донарума: Ибра е човек-ѕвер

Голманот на Милан, Џанлуиџи Донарума, даде големо интервју за Sky Sports Italia во кое нагласи дека сака да остане во Милан и да освојува трофеи.
Read more
реклама

10 места во светот каде ајкулите најчесто напаѓаат

Read more

Научниците открија кој стои зад мистериозните убиства на ајкули во Јужна Африка

Read more

Хороскопски знаци кои најмалку си одговараат и најчесто се разделуваат

Read more

Што да очекуваме од Сончевата бура која утре ќе ја погоди Земјата?

Read more