Златан Ибрахимовиќ

play_arrow

Ибра и Михајловиќ запеаја на Санремо

Read more

Ова се сите точки по кои Звезда ќе одговара за инцидентот со Ибрахимовиќ

По истрагата спроведена од етичкиот и дисциплински инспектор на УЕФА, покрената е дисциплинска постапка за инцидентите што се случија за време на првиот натпревар од 1/16-финалето на Лига Европа помеѓу Црвена Звез
Read more

Кесие откри што рекол Ибра по поразот од Интер

Играчот на Милан проговори за тоа што кажал Швеѓанецот после дебаклот во миланското дерби.
Read more
play_arrow

Фудбалски колеги кои нескриено се мразеа еден со друг

Од Вејн Бриџ и Џон Тери во Челси, до Златан Ибрахимовиќ и Рафаел ван дер Варт во Ајакс, HITC Sevens состави една интересна листа со седум „двојки“ поранешни колеги во фудбалски тимови кои нескриено се мразеа еден со друг.
Read more
play_arrow

Ибра бараше измена, го игнорирав – вели Пиоли

Тренерот на Милан, Стефано Пиоли, го пофали Златан Ибрахимовиќ, велејќи дека фудбалерот е професионалец за пример.
Read more
реклама

Принцот Филип беше против разводот на Чарлс и Дијана: Никој со здрав разум не би ја оставил за Камила

Read more

Американски водител: Бил Гејтс мисли дека е Бог

Read more

Кои се голите девојки уапсени во Дубаи и кој стои зад сето тоа?

Read more

Лични податоци на 500 милиони корисници на LinkedIn завршија на dark web

Read more