Златан Ибрахимовиќ

Љубов вредна 7 милиони евра: Ибра останува во Милан

Златан Ибрахимовиќ ќе го продолжи договорот со Милан на уште една година, објави Corriere della Sera.
Read more

Ибра и Лукаку добија само еден натпревар суспензија

Жолчната расправа помеѓу Ибрахимовиќ и Лукаку на миланското дерби резултираше само со по еден натпревар пауза за двајцата, засега.
Read more

Пиоли: Златан се извинуваше во соблекувалната

Златан Ибрахимовиќ ги остави своите соиграчи на цедило синоќа откако по втор пат пожолте и мораше предвреме да замине во соблекувалната.
Read more

Ибра: Донарума е најдобар голман во светот

Напаѓачот на Милан, Златан Ибрахимовиќ го смета Џанлуиџи Донарума за најдобар голманот во светот.
Read more

Рајола: Ибра прави склекови додека седам на него, во топ форма е

Менаџерот на Златан Ибрахимовиќ, Мино Рајола, изјави дека Ибра е во одлична физичка состојба и покрај тоа што има 39 години и дека прави склекови додека тој седи на него.
Read more
реклама

Гејтс: Се ближи крајот на пандемијата

Read more

Најдобрите љубовни комбинации во хороскопот

Read more

Убавица на денот: Ноам Алон

Read more

Заев: Груевски да си дојде дома, оттука да коментира ако има што да каже

Read more