Златна топка

Левандовски за откажувањето на Златна топка: Многумина знаат дека ја имав најдобрата сезона

Фудбалерот на Баерн, Роберт Левандовски ги сподели своите размислувања за откажувањето на Златна топка во 2020 година.
Read more

France Football ја откажа Златната топка за 2020 година

Наведувајќи недостаток на фер услови поради прекинот поради пандемијата со коронавирусот, France Football одлучи оваа сезона да не ја додели престижната награда.
Read more

Роналдо: 5 играчи заслужија Златна топка, а не ја добија

Бразилскиот Роналдо беше гостин во живо на Instagram кај Алесандро Дел Пјеро, а една од темите на муабетот беше и наградата Златна топка.
Read more
реклама

Вучиќ прикажа фотографии со оружје и безживотни тела со траги на мачење

Read more

Овие се седумте најдобри мобилни телефони во светот

Read more

Не, Илон Маск не е мртов

Read more

Првпат воведена е-трговија во Пошта – онлајн нарачки со можност за испорака до адреса

Read more