Златна топка

Роналдо: Ако оди во Реал, Мбапе ќе ја освои Златната топка

Поранешниот бразилски репрезентативец Роналдо изјави дека Килјан Мбапе ќе ја освои Златната топка доколку потпише договор со Реал Мадрид.
Read more

Роналдо со критики за Златната топка и ФИФА: Не значи дека Меси не ja заслужил, но…

Португалскиот фудбалер Кристијано Роналдо се сомнева во кредибилитетот на Златната топка и наградата на ФИФА.
Read more

Холанд дури по 24 часа јавно му честиташе на Меси

Норвешкиот напаѓач џентлменски го поднесе поразот во трката за Златната топка и воодушеви со својата реакција на која се чекаше многу подолго од очекуваното.
Read more

Роналдо преку Instagram реагираше на освојувањето на Златната топка на Меси

Шпанскиот новинар Томас Ронсеро го искажа своето мислење дека Ерлинг Холанд ја заслужил Златната топка повеќе од Лионел Меси, а неговото видео го коментираше и Кристијано Роналдо.
Read more

Откриено: Како гласале Меси и Роналдо за Златна топка и FIFA The Best од 2010 година наваму?

Гласовите на Лионел Меси и Кристијано Роналдо во индивидуалните награди од 2010 година се многу интересно четиво.
Read more

Меси или Холанд? Организаторот најави драма ден пред доделувањето на Златната топка

Лионел Меси, Ерлинг Холанд и Килјан Мбапе се неверојатно блиску по бројот на гласови за победникот на овогодинешната Златна топка, потврдија организаторите на оваа реномирана манифестација.
Read more

„Протече“ името на добитникот на Златната топка

Read more
filter

Објавени номинираните за наградата Златна топка

Откриен е потесниот избор за најпрестижната индивидуална награда во светскиот фудбал пред церемонијата на прогласување на победникот која ќе се одржи во Париз на 30 октомври.
Read more

Обложувалниците прогнозираат: Кој ќе ја освои Златната топка?

Откако заврши одличната сезона 2022/2023 во светот на клупскиот фудбал, беа избрани фаворитите за освојување на титулата најдобар фудбалер во светот и започна борбата за Златната топка.
Read more

Силва: Холанд покрај Меси нема шанси да ја освои Златната топка

Играчот на Манчестер Сити, Бернарду Силва, вели дека не верува дека неговиот соиграч Ерлинг Холанд ќе ја освои Златната топка за најдобар играч во светот, пренесуваат британските медиуми.
Read more

Левандовски: Меси ќе ја освои Златната топка

Read more

Мбапе главен кандидат за Златна топка во изборот на Goal

Килјан Мбапе е кандидат број еден за освојување на Златната топка.
Read more
реклама

Се бараат доброволци за експеримент: За 60 дена ќе добијат 18.000 евра

Read more

Како би изгледала Европа ако светското море се подигне за 100 метри?

Read more

Наутро или навечер - кога е најдобро да земате витамин Д?

Read more

Скопје блеска во новогодишен амбиент среде април

Read more