ЗОИ 2022

Нордијците Јада и Цветановска ќе нѐ претставуваат на ЗОИ во Кина

Македонија ќе има двајца претставника на претстојните Зимски олимписки игри кои ќе се одржат во Пекинг и тоа двајцата во нордиско скијање.
Read more
play_arrow

Како новогодишната прослава во Пекинг го импресионира светот?

Новогодишната прослава во Пекинг го импресионира светот, а примената на висока технологија предизвика незаборавни глетки.
Read more

Ќе има луди резултати: Хокеј репрезентацијата на домаќинот Кина сепак ќе игра на ЗОИ

Претседателот на Светската хокеарска федерација, Лук Тардиф, изјави дека организацијата сепак нема да ја исклучи кинеската репрезентација од учество на олимпискиот турнир во Пекинг.
Read more
play_arrow

Во античка Олимпија запален олимпискиот оган за ЗОИ Пекинг 2022

Во храмот на божицата Хера во античка Олимпија на грчкиот полуостров Пелопонез, во присуство на претседателката на Грција, Катерина Сакеларопулу, претседателот на Меѓународниот олимписки комитет Томас Бах, претседателот на грчкиот олимписк
Read more
реклама

Новата хит серија на Netflix растура, фановите предупредуваат: Не е за секого

Read more

Бил Гејтс: Можеби нѐ чека уште посмртоносен вирус, треба да се подготвиме

Read more

Како да забележите дека некој маж е вљубен во вас?

Read more

Зошто ме извади? - Рангник откри што му рекол нервозниот Роналдо

Read more