Зоран Заев

Заев: Трагедијата во Тетово да не се користи за политичко профитерство

Премиерот и лидер на СДСМ, Зоран Заев во вечерашниот тв дуел со претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на Канал 5 уште еднаш повтори дека ќе ги причека резултатите од истрагата за трагедијата во тетовската модуларна болница, па ду
Read more

Датумот на локалните избори останува 17 октомври

Датумот на локалните избори останува 17 октомври согласно Изборниот законик. Поклопувањето на пописот со кампањата за изборите нема да промени ништо, а можно е пописот и порано да заврши, рече премиерот Зоран Заев.
Read more

Заев: Сѐ дури постои македонскиот јазик ќе постојат и Македонците

Скопје, 7 јуни 2021 (МИА) – Македонскиот јазик ги помина сите фази на создавање, на пробив, на препознавање, на кодификација и на признавање, и тој денес е признаен во целиот свет.
Read more
реклама

Водич за мажи: Како да зборувате „безобразно“ за време на секс ?

Read more

Тајра Бенкс 48. роденден го прослави со фотографија во костим за капење

Read more

Првата студија покажа: Омикрон успешно го избегнува имунитетот стекнат по природен пат

Read more

Ѓоковиќ со порака за здравје ги поддржа големите протести во Белград

Read more