Тајмлапс видео: Како се менува бојата на лисјата?

Младиот Овен Рејзер, студент по биологија и математика на универзитетот во Едвардсвил, мина повеќе од пет месеци снимајќи го процесот на трансформацијата на лисјата со цел да направи креативно тајмлапс видео. Крајниот резултат е фасцинантен.

Во видеото јасно се гледа како лисјата од зелена и жолта боја преминуваат во црвеникава и кафена боја.

За составување на снимките биле потребни 6 недели и многу непроспиени ноќи. Овен направил повеќе од 6.000 фотографии од растенија карактеристични за источниот дел на Северна Америка.

реклама

Живот

Почина мајката на Силвестер Сталоне

Read more

„Баш си сладок, штета што си во кола“ – Што може да научиме од герила акцијата во Белград?

Read more

Многу мажи се плашат од жените родени во овој хороскопски знак

Read more

Одржливата мода во фокусот на Моден викенд Скопје: Дали сме подготвени?

Read more

Магазин

Почина мајката на Силвестер Сталоне

Читај повеќе

Рецепт за совршен колач со сливи

Читај повеќе
  • play_arrow

Светски рекорд: Има шест месеци и обожава скијање на вода

Читај повеќе

Дали сте слушнале за правилото од „шест минути“ во сексот?

Читај повеќе

Најлошите работи кои оваа есен може да ги направите за вашето здравје

Читај повеќе

Љубовен хороскоп: Идеални партнери за родените во знакот Вага

Читај повеќе

Неколку совети како да се здебелите на природен начин

Читај повеќе

Најтоксичната работа во вашиот фрижидер

Читај повеќе
  • filter

„Баш си сладок, штета што си во кола“ – Што може да научиме од герила акцијата во Белград?

Читај повеќе