Тајната состојка за највкусно пире од компири

Пирето од компири е наједноставно за подготовка, но е највкусно. Совршено се согласува со многу јадења, а со помош на овој трик ќе биде уште повкусно.

За да направите вкусно пире, потребна ви е една состојка која не треба да ја додавате во компирите кога ги гмечите.

Станува збор за течноста во која ги варите.

Најдобро е да ги варите компирите во булјон бидејќи на тој начин ќе бидат уште повкусни пред да додадете зачини. Варењето на компири во обична вода нема да им го подобри вкусот, може да додадете сол, но доколку ги варите во булјон ќе бидат многу повкусни.

Искусните готвачи го користат овој трик со години.

реклама

Кои се најголемите опасности од гледање порно филмови?

Read more

Како точно се пресметува возраста на кучињата во човечки години?

Read more

Кое е вашето идеално место за секс според хороскопот?

Read more

Што е поздраво - свинска маст или масло?

Read more

Рецепти

Рецепт на денот: Штрудла со ореви

Read more

Кајгана со една неочекувана состојка - за намалување на килограмите

Read more

Рецепт на денот: Вкусен леб со тиква

Read more

Три идеи за брз неделен ручек

Read more
 

Магазин

Кој збор ја одбележа 2021 според речникот Merriam-Webster?

Читај повеќе

Знаци кои укажуваат дека имате висок холестерол

Читај повеќе

Ако сакате долг живот, појадувајте рано наутро

Читај повеќе

Рецепт на денот: Штрудла со ореви

Читај повеќе

Кое е вашето идеално место за секс според хороскопот?

Читај повеќе

Што е поздраво - свинска маст или масло?

Читај повеќе

Дали бебињата плачат во утробата на мајката?

Читај повеќе

Кои се најголемите опасности од гледање порно филмови?

Читај повеќе
  • play_arrow

Како точно се пресметува возраста на кучињата во човечки години?

Читај повеќе