Тајра Бенкс 48. роденден го прослави со фотографија во костим за капење

Поранешната американска манекенка синоќа го прослави својот 48. роденден, а за таа прилика на својот Instagram профил сподели фотографија која промовира „body positivity“ гордо покажувајќи ги своите облини.

Водителката на емисијата „Dancing with the Stars“ ги почести своите следбеници со сончеви фотографии во едноделен костим за капење на кои се гледа нејзиното не толку слабо тело, а Бенкс последните години нагласува дека не ѝ пречат вишокот килограми.

„Денес ми е роденден! И секоја година моето тело продолжува да се менува“, напиша Бенкс во саботата покрај објавените фотографии.

„Моето тело е пополно, а исто така и мојот ум“, продолжи манекенката, пред да им посака среќен роденден на „сите колеги стрелци“.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Tyra Banks (@tyrabanks)

Бенкс неодамна ги изненади корисниците на социјалните мрежи со тегет фустан со драматична јака што некои го споредија со чудовиште од Паркот Јура.

Појавувајќи се на „The Late Late Show“ неколку дена подоцна, таа му кажа на водителот Џејмс Корден дека нејзините стилисти не биле свесни за тоа како изгледала пред да излезе на сцената.

„Постојано велев дека изгледам како паун откако го облеков фустанот, а мојот стилист постојано се смееше“, му кажа Бенкс на Корден.

URL

„Потоа видовме споредби со Паркот Јура на социјалните мрежи“, додаде таа.

„Мојот стилист рече: 'Да, знаевме дека изгледаш како гуштер пред да започне ревијата', откри таа.

Претходно истата недела, водителот на „America's Next Top Model“ ја спореди масивната јака со крилјата на Victoria's Secreta: „Има основа за тој фустан. Изгледа како нормален, прекрасен фустан од 90-тите. Потоа излегов на сцената пред публика и облеков 'крилја'. И сите беа изненадени“.

Тагови
реклама

Ибра: Имам толку многу пари, а брат ми не успеав да го спасам

Read more

Како правилно се јаде јапонско јаболко?

Read more

Ретрограден Меркур им ги враќа бившите на 4 хороскопски знаци

Read more

НАЈДИ МЕ - Систем за рано предупредување за исчезнати деца во Македонија

Read more

Стил

Aitana е модел создаден од вештачка интелигенција - заработува илјадници евра месечно

Read more

Ова ќе биде интересно: Откриена е темата на Мет Гала 2024

Read more

На модна аукција наддавајте се за креација на македонски дизајнери

Read more

Жените родени во овие хороскопски знаци се божици на стилот

Read more
 

Магазин

Евтино, а вкусно: Макарони со компири и сланина

Читај повеќе

Зошто е важно да внесувате цинк и кои се најдобрите извори?

Читај повеќе

Пет загрижувачки начини на кои студеното време влијае на телото

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Најубавата собирачка на топчиња која го крсти детето по Рафаел Надал

Читај повеќе

Колку време смеете да го чувате месото во замрзнувач?

Читај повеќе

Луѓето родени во 90-тите имаат полошо ментално здравје од која било друга генерација

Читај повеќе

Зошто родителите сè почесто го бираат шведскиот модел на воспитување деца?

Читај повеќе

Само уште неколку часа ве двојат од луксузно патување во Дубаи, BMW1, iPhone 14 pro, гејминг лаптоп Lenovo

Читај повеќе
  • play_arrow

Доктор предупредува што може да се случи ако спиеме само 5 часа

Читај повеќе