Тајсон Фјури се проба како кечер – и победи

Поранешниот шампион во тешка категорија во професионалниот бокс Тајсон Фјури имаше деби како кечер.

„Циганскиот крал“ го победи популарниот кечер Браун Струман на настанот „Краун џуел“ во Саудиска Арабија.

Фјури имаше импресивен настап. Тој се појави во рингот облечен во традиционална облека од Саудиска Арабија со звуците на песната на Исли Братерс – „It’s Your Thing”.

По задолжителната размена на реплики и закани, почна борбата.

Фјури покажа многу трикови, дури и го сруши противникот со шут во градите надвор од јажињата.

Британецот искористи неколку од познатите потези на легендарниот кечер Марк Каловеј – „Гробарот“.

На крајот, Фјури го нокаутираше со десната рака Струман, кој не успеа да се крене додека судијата не изброи до 10.

По три дена има нов настан на кој ќе учествува Фјури– „Monday Night Raw“.

реклама

Може ќебапи, не може цигари: Кои производи може да ги купувате со картичката Купувам домашно?

Read more

Ослободен американски педофил кој беше осуден на 1.000 години затвор

Read more

Спасовски: Домашна платежна картичка и за пензионери и неактивни баратели на работа

Read more

Орел улови двометарска ајкула во САД

Read more

Останати спортови

Таткото на Хабиб почина од компликации од COVID-19

Read more

Прва трка од Ендуро шампионатот за 2020 над велешкото езеро Младост

Read more

Словенија дозволи одржување меѓународни спортски натпревари и присуство на навивачи

Read more

ОФМ стави крај на одбојкарските лиги без прогласување победници

Read more

Спорт

  • play_arrow

Како Маркус Рашфорд стана британски национален херој?

Читај повеќе

Де Роси ќе биде тренер на Фиорентина

Читај повеќе

Корона криза во Реал Мадрид: Нема бонуси за освоени трофеи

Читај повеќе

ФИФА планира да ги замени судиите со роботи на СП во Катар

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Дали дресот на Мексико од 90-тите е најдобриот на сите времиња?

Читај повеќе

Таткото на Хабиб почина од компликации од COVID-19

Читај повеќе
  • play_arrow

Зидан: Трпение и тимски дух нѐ доведоа каде што сме

Читај повеќе
  • play_arrow

Несторовски со гол донесе победа над Рома

Читај повеќе
  • play_arrow

Сити го прегази немотивираниот Ливерпул

Читај повеќе