Тајсон ја потврди борбата со Холифилд

Мајк Тајсон изјави дека борбата против Евандер Холифилд ќе се одржи, иако менаџерот на Холифилд рече дека договорот пропаднал.

Тајсон неодамна се бореше со Рој Џонс Џуниор на 54-годишна возраст и беше одличен на егзибициониот натпревар.

После натпреварот во ноември, менаџерите веднаш започнаа со организирање на борбата помеѓу Тајсон и Холифилд.

Тимот на Евандер Холифилд откри дека Тајсон одбил дури 25 милиони долари за овој натпревар, а Холифилд рече дека овој натпревар ќе ги зацврсти нивните кариери и достигнувања.

Мајк Тајсон неодамна изјави дека не се согласува со условите на тимот од Холифилд и дека нешто мора да се промени, но дека борба ќе има.

Тој сега го потврди ова во живо обраќање преку Instagram.

„Сакам сите да знаат дека борбата меѓу мене и Холифилд ќе се одржи. Тој е скромен човек и човек кој верува во Бога, но јас сум човек Божји“, рече Тајсон во свој стил.

Remote video URL

Холифилд има 58 години и двапати го има победено Тајсон. Прво го нокаутираше во 1996 година во 11-тата рунда, а една година подоцна Тајсон му откина парче од увото во четвртата рунда.

Борбата е закажана за 29 мај и ќе се одржи во Мајами на стадионот „Хард рок“.

Remote video URL
реклама

Шест знаци дека пиете премногу вода

Read more

Милијарда долари за да може Ever Given да излезе од Суецкиот Канал

Read more

Европол: Албанија извор на дрога, транспортот оди главно по морски пат до Италија

Read more

Колку секс е навистина потребно за среќна врска?

Read more

Останати спортови

Норвешкиот скокач Танде пуштен на домашно лекување

Read more

Бруталниот Сенегалец за две минути го совлада противникот во ММА борба

Read more

Убиен поранешниот MMA борач Тајлер Ист

Read more

Во САД почнаа натпревари пред полни трибини

Read more
 

Спорт

  • play_arrow

SportKlub: Македонија - репрезентативен фудбал во својата суштина

Читај повеќе

Норвешкиот скокач Танде пуштен на домашно лекување

Читај повеќе
  • play_arrow

Отказ за судијата кој не го виде голот на Роналдо

Читај повеќе
  • play_arrow

Милан тргнува по голгетерот Влаховиќ

Читај повеќе
  • play_arrow

Лука Дончиќ, не си реален!

Читај повеќе

Медведев позитивен на корона, го пропушта Монте Карло

Читај повеќе

Капитенот Рамос има ковид и го пропушта Ливерпул

Читај повеќе

Да се живи и здрави спонзорите – кој клуб има „најскап дрес“?

Читај повеќе

Момците на Зидан преуморни - што се случува на тренинзите на Реал?

Читај повеќе