Тајсон: Користев урина од моите деца за да поминам на допинг контрола

Поранешниот шампион откри како мамел на задолжителните антидопинг контроли: „Првично мислев да користам урина од мојата сопруга, но постоеше можност да излезе дека сум „бремена“... Затоа решив да земам од моите деца“.

Во интервју за ESPN тешкашот Мајк Тајсон призна дека користел урина од сопствените деца за да ги поминува антидопинг контролите.

„Како ја изведував измамата? Користев вештачки пенис кој мојот медицински тим секогаш го носеше со себе.“

„Повеќето луѓе се срамат да гледаат човек што уринира, па и допинг судиите секогаш се вртеа на друга страна давајќи ми можност да ја изведам измамата.“

реклама

Втор ден карантин за Скопје, Куманово, Штип и Тетово, Чулев апелира: Одлуката не е идеална, но треба да се почитува

Read more

125 нови заразени со коронавирус, 46 се од Скопје

Read more

МЗ: Филипче не прикривал 20 случаи на заболени од COVID-19

Read more

СЗО препорача да се носи маска, но потребно е да биде трислојна за да ве штити од COVID-19

Read more

Останати спортови

Среќен роденден, Комити!

Read more

Сите спортисти ќе се тестираат за COVID-19 пред почетокот на сезоната

Read more

Мејведер ќе го плати погребот на човекот поради кој гори Америка

Read more

Хитлер и сериски убиец на трибините предизвикаа скандал

Read more

Спорт

  • play_arrow

Подемот и падот на Гарет Бејл

Читај повеќе

Ибра закрепнува, ќе се врати во јули

Читај повеќе

Снајдер: Можев да бидам како Меси или Роналдо, но не сакав

Читај повеќе

Forbes: Роналдо стана првиот фудбалер милијардер

Читај повеќе
  • play_arrow

Реал и Атлетико со заедничка иницијатива за поддршка на најпогодените од COVID-19

Читај повеќе

Игуаин и Сари склучиле пакт

Читај повеќе

Надал: Не би играл на УС Опен

Читај повеќе

НБА се враќа во досега невиден формат со 22 екипи

Читај повеќе

Среќен роденден, Комити!

Читај повеќе