Тајсон пред големата борба: Тешко му е без секс и марихуана

Љубителите на боксот со нетрпение го очекуваат враќањето на големиот Мајк Тајсон (57) во рингот, а на 20 јули легендарниот боксер ќе има професионален меч со Џејк Пол (27), човек кој славата ја стекна како јутјубер, но боксува со години.

Како што наближува натпреварот, Тајсон даде интервју за Forbes во кое рече дека го смета Пол за сериозен противник и дека тренира три пати на ден.

Стил Мајк призна дека се откажал од двете работи кои најмногу ги сака, а тоа се марихуаната и сексот.

„Во моментов живеам дисциплиниран живот. Поминаа шест недели откако последен пат пушев или имав секс. Не сум го правел тоа од дете. Мразам што не можам да пушам, но се преправам дека го сакам. Мразам што не можам да спијам со жена ми, но се преправам дека го сакам тоа“, изјави Тајсон.

Remote video URL

За Тајсон мечот со Пол ќе биде првиот професионалец од 2005 година, а последен пат во рингот го видовме во 2020 година кога одработи егзибициски меч со Рој Џонс Јуниор.

Пол е еден од најпознатите јутјубери, а веќе шест години тренира бокс, а последните четири години прави професионални натпревари. Собра десет натпревари и победи на девет од нив (шест пати со нокаут). Неговиот единствен пораз беше против Томи Фјури, братот на Тајсон Фјури.

Последните информации велат дека дуелот меѓу Тајсон и Пол ќе биде класифициран како професионален и дека исходот ќе биде запишан во официјалниот скор на овие двајца борци.

Тагови
реклама

Останати спортови

Титмус постави нов светски рекорд на 200 метри слободно

Read more

Осумгодишниот Павел Наков е државен првак во спортска гимнастика

Read more

Тешка повреда на олимписката шампионка во спринт

Read more

Ивановски на ЕП постави нов државен рекорд во полумаратон

Read more
 

Спорт

Надал поради Олимпијадата го пропушта Вимблдон

Читај повеќе

Милан го потврди ангажманот на Фонсека

Читај повеќе

Неверојатен потег: Грузиец одби да игра на ЕУРО за да оди како навивач

Читај повеќе

Пелистер е меѓу 12-те клубови кои побарале вајлд карта за Лигата на шампиони

Читај повеќе
  • play_arrow

Како Вест стана логото на НБА?

Читај повеќе
  • play_arrow

Бостон и третпат го победи Далас и дојде на чекор до рекордната титула

Читај повеќе
  • play_arrow

Титмус постави нов светски рекорд на 200 метри слободно

Читај повеќе

Нема одобрение од родителите - нема да игра на Копа Америка

Читај повеќе

Македонија ќе има претставници на ЕУРО 2024: Делегат и кондициски тренер на судии

Читај повеќе