Хроника

Татко и ќерка физички нападнати во Камењане

25. мај 2019 - 15:42 | МИА

На 24.05.2019 во 17.40 часот во Полициското одделение Камењане, И.Ј.(52) од с.Камењане пријавил дека истиот ден околу 17.30 часот тој и неговата ќерка биле физички нападнати од М.Ј.(50), Ф.Ј.(45) и нивниот син А.Ј.(28), сите од с.Камењане.

Лицата биле приведени во Полициското одделение Камењане.

По целосно документирање на случајот против нив ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Коментирај