Таткото на Меси револтиран од лажните вести: До кога? Каде се доказите?

Таткото на Лионел Меси, Хорхе, имаше жестока реакција на социјалните мрежи по гласините за неговиот син. Лео (35) допрва треба да одлучи дали ќе го продолжи договорот со ПСЖ кој истекува на лето, а бројните шпекулации го налутија неговиот татко.

Поточно, таткото на ѕвездата на ПСЖ реагираше на гласините според кои Аргентинецот добил понуда од 600 милиони евра од Ал Хилал, но и веста дека Меси синоќа демонстративно го напуштил тренингот на парижаните, незадоволен од методите на работа на тренерот Кристоф Галтје.

Хорхе Меси ги категоризираше овие гласини како „лаги“ и им порача на своите следбеници да не веруваат во сѐ што се појавува за неговиот син.

„До кога ќе лажете? Каде се доказите? Ах, сето тоа е лажно, ок! Не верувајте во ништо! Нема повеќе да толерираме лаги за да ги зголемиме нивните следбеници“, напиша Хорхе Меси во објавата на Instagram.

URL

Новинарот Адриен Гренје синоќа ја објави информацијата дека Меси го напуштил вторничкиот тренинг на ПСЖ, бидејќи бил незадоволен од вежбата што му ја предложил тренерот Галтје, но информацијата не беше потврдена од ниту еден релевантен извор, додека во исто време, малку посигурни француските медиуми тврдат дека Меси имал проблеми со адукторот и дека поради тоа предвреме го завршил тренингот.

Со оглед на тоа што Меси сѐ уште нема потпишано продолжување на договорот со парискиот тим, се шпекулира за евентуално враќање во Барселона или заминување во МЛС, па дури и во Саудиска Арабија.

Тагови
реклама

Како Американците го „украдоа“ најнапредниот советски хеликоптер?

Read more

Кои 19 Samsung телефони нема да го добијат ажурирањето на Android 14?

Read more

Што значи кога ви игра окото и дали може да биде сериозно предупредување?

Read more

Што да јадете за здрав црн дроб?

Read more

Фудбал

Ибрахимовиќ: Јас сум минато, сегашност, но и иднина на шведската репрезентација

Read more

Норвешка без Холанд против Шпанија

Read more

Лацио со осуда кон навивачите кои го величаа Хитлер и скандираа антисемитски пароли

Read more

Шкупи по втор пат го отпушти Седлоски

Read more
 

Спорт

Ибрахимовиќ: Јас сум минато, сегашност, но и иднина на шведската репрезентација

Читај повеќе

Норвешка без Холанд против Шпанија

Читај повеќе

Верстапен: Не сум среќен, требаше да победам

Читај повеќе

Лацио со осуда кон навивачите кои го величаа Хитлер и скандираа антисемитски пароли

Читај повеќе

Шкупи по втор пат го отпушти Седлоски

Читај повеќе

Де Роси ја измамил сопругата роденденот да го слави во паб гледајќи дерби

Читај повеќе
  • play_arrow

Меси не може ни да вечера на раат во Аргентина

Читај повеќе

Претставен новиот дрес на македонската фудбалска репрезентација

Читај повеќе

Дешан го избра новиот капитен на Франција

Читај повеќе