Таткото на осомничениот за убиството на Данка излегува од притвор

Ослободен е таткото на осомничениот за убиството на Данка Илиќ.

Заврши двомесечниот притвор за Радослав Драгијевиќ (70), татко на Дејан Драгијевиќ (50) кој е осомничен дека на 29 мај ја уби Данка Илиќ (2) од Бор заедно со неговиот колега Срѓан Јанковиќ (50).

Тој беше задржан за кривично дело Помагање на сторителот по извршеното кривично дело, а на крајот на мај ќе биде пуштен на слобода, дознава „Блиц“ од Вишото јавно обвинителство Заечар.

За ова кривично дело нема законска можност за продолжување на притворот, а се очекува Радослав Драгијевиќ да биде пуштен на слобода на 29 мај.

Од обвинителството, пак, соопштија дека ќе предложат и продолжување на притворот за главните осомничени Дејан Драгијевиќ и Срѓан Јанковиќ. Да потсетиме, Данка Илиќ беше убиена на 26 март годинава. За тоа кривично дело се осомничени Дејан Драгијевиќ од Злот и Срѓан Јанковиќ од Лука, двајцата работници на ЈКП „Водовод“ Бор, кои се во притвор.

Во полиција е приведен и братот на Дејан, Далибор Драгијевиќ, кој почина во полициската станица во Бор.

реклама

6 симптоми дека имате дефицит на витамин Д во вашето тело

Read more

Како со диетата 80/20 може да слабеете додека ја јадете вашата омилена храна?

Read more

Нови детали од истрагата за смртта на Метју Пери: Запленети мобилниот и лаптопот на славна личност

Read more

Грција во сè поголеми проблеми поради масовниот туризам

Read more

Регион

Грчката јавност револтирана: Огномет од јахта предизвика шумски пожар

Read more

Како снема струја на Балканот?

Read more

Грција во сè поголеми проблеми поради масовниот туризам

Read more

Бомбашки напад во Црна Гора, убиени двајца припадници на мафијашки клан

Read more
 

Вести

  • play_arrow

Крмов до Мицкоски: Дадете заклетва без Северна

Читај повеќе
  • filter

Грчката јавност револтирана: Огномет од јахта предизвика шумски пожар

Читај повеќе

Доларот зајакна, еврото ослабе

Читај повеќе

Трамп ги повика христијаните да гласаат за него: Само овојпат, после не ми е гајле

Читај повеќе

Времето сончево, попладне со услови за интензивен пороен дожд, ветер и град

Читај повеќе

Цените на нафтата се зголемија до 86 долари за барел

Читај повеќе

Сончево време со температури до 40°C, в понеделник краткотраен пороен дожд и грмежи

Читај повеќе

Како снема струја на Балканот?

Читај повеќе

Пресуда против најбогатото семејство во Велика Британија

Читај повеќе