Телеком организира уникатна потрага по новиот iPhone Xs

Македонски Телеком го најавува почетокот на една од највозбудливите и креативни потраги со која корисниците треба да го пронајдат најновиот и неодолив iPhone Xs. Во уникатната потрага по iPhone Xs можат да учествуваат сите граѓани кои прво ќе треба да се регистрираат преку веб страницата www.sakamiPhoneXs.mk.  

Регистрирањето е преку Фејсбук профил и започнува од денеска, а ќе трае до четврток, 25 октомври до 9:00 часот. Сите оние коишто ќе се регистрираат, секој момент ќе можат да го следат одбројувањето до почетокот на потрагата. Повеќе информации за правилата заинтересираните граѓани може да најдат на www.sakamiPhoneXs.mk.

Долгоочекуваниот iPhone Xs пристигнува во земјава наскоро и ќе им биде на дофат само на најупорните и најснаодливите учесници во потрагата. Победникот од потрагата ќе го добие телефонот на 26 октомври, на денот кога започнува официјалната продажба на овој телефон во Македонија и ќе биде првиот што ќе го има новиот iPhone Xs кај нас. Станува збор за телефон којшто е брилијантен, располага со сосема нов голем OLED екран со Super Retina – најнапредниот во индустријата. Има уште побрза Face ID функција, како и најпаметен и најмоќен чип што досега воопшто го имал смартфон. Да не го заборавиме и револуционерниот систем на камери. Едноставно, прекрасен е како и да се гледа. Затоа, вклучете се во уникатната и возбудлива потрага по iPhone Xs и очекувајте добра забава!

*Промотивен текст

реклама

Се чека одговор од Комисијата за заразни болести – дали угостителите ќе бидат ослободени од обврската да ги легитимираат гостите

Read more

Македонец од Белгија раскажува: Пред да се заразам мислев COVID-19 е само обичен грип

Read more

Се подготвува протокол за отворање на аеродромите и граничните премини

Read more

Почнува четвртата вонредна состојба во земјава

Read more

Живот

Тајсон ја откри тајната за „новата младост“: Не е сè во исхраната и вежбањето

Read more

Жители на Амстердам: Градот е почист и потивок без туристите

Read more

Принц Вилијам: Здравствените работници не треба да ги нарекуваме „херои“

Read more

Патување во пандемија: Кои земји бараат негативен тест и карантин, а кои не?

Read more

Магазин

Чорба на денот: Витаминска бомба од лосос и зеленчук

Читај повеќе
  • play_arrow

Неделен план со вежби за слабеење за мајки

Читај повеќе
  • play_arrow

За 30 дена во карантин завршила 20 онлајн курсеви

Читај повеќе
  • play_arrow

Тајсон ја откри тајната за „новата младост“: Не е сè во исхраната и вежбањето

Читај повеќе
  • filter

Жители на Амстердам: Градот е почист и потивок без туристите

Читај повеќе

Принц Вилијам: Здравствените работници не треба да ги нарекуваме „херои“

Читај повеќе

Пет работи кои треба да ги знаете доколку сте вљубени во Водолија

Читај повеќе

Келимуту – свето место со три езера кои менуваат боја

Читај повеќе

Домашен сок од јагоди

Читај повеќе