Телевиса пресента: Продолжуваат ниските удари меѓу Шакира и Пике

Колумбиската пејачка Шакира гради ѕид за да го одвои својот имот од поранешната свекрва бидејќи нивните куќи се поврзани во некои области.

Камерите на една шпанска телевизија снимија мешалка за цемент како работи во близина на домот на славната пејачка.

Шакира претходно постави кукла вештерка вперена кон куќата на поранешната свекрва, мајката на фудбалерот Жерард Пике.

URL

Нејзиниот бизарен потег наводно го шокирал семејството на Пике, а вештерката набиена на метла прва била забележана од мајка му, која побарала куклата да биде отстранета, што пејачката одбила да го направи. Некои медиуми, пак, целиот овој случај го нарекуваат „шпанска сапуница“.

Минатата недела Шакира објави песна за Пике во која зборува за неговата измама. За само два дена песната собра над 86 милиони прегледи на YouTube и го собори рекордот како најстримувана латиноамериканска песна на оваа платформа во тој период.

Дополнително, се шпекулира дека Шакира ја открила аферата на Пике поради празна тегла со џем од јагоди. На интернет кружат гласини дека поп-ѕвездата дознала за изневерувањето на нејзиниот поранешен партнер откако ShowNews Today објави дека Пике, како и нивните деца Саша и Милан, не сакаат џем.

Ова е само продолжение на драмата за неверството на Пике, која се чини и двајцата ја користат максимално за публицитет и освојување на симпатиите на фановите.

Пике ја исмеа Шакира и нејзината најнова песна во која е директно критикуван за аферата со 23-годишната Клара Чиа Марти.

На TikTok беше објавена видеоснимка на која фудбалерот доаѓа на работа во Twingo, автомобилскиот бренд кој Шакира го употреби во песната како метафора за новата девојка на Пике.

 

@kingsleague ¡El presi ya está aquí! Todo listo para la #kingsleaguej3 ! #kingsleague #InfoJobs ♬ sonido original - Kings League

The Sun пишува дека Пике платил околу 9.000 евра за неговиот нов автомобил.

„Вредам колку две 22-годишни. Смени Ferrari за Twingo, смени Rolex за Casio“, пее Шакира во новата песна, алудирајќи на многу помладата девојка на бившиот, кој пак веднаш се пошегува дека станал заштитно лице на брендот Casio.

Шакира и Пике се разделија лани во јуни. Набргу потоа Пике беше фотографиран со Клара Чиа, вработена во неговата продукциска куќа. Иако фудбалерот одбиваше да дава изјави за новата романса, двајцата беа видени заедно неколкупати, а подоцна беше откриено дека нивната афера трае од 2021 година.

реклама

Цвеќе кое е одлично против мувла, го чисти и воздухот, го препорачува и НАСА

Read more

Нов готвачки гаф на Бруклин Бекам - ги расипа лазањите

Read more

Нов тренд полека ја заменува порнографијата: Аудио еротика

Read more

Камерите ги побија зборовите на Алвес - Шпанците детално го опишаа силувањето

Read more

Музика

Зошто ниту една жена не е номинирана за Најдобар артист на БРИТ наградите годинава?

Read more

Се појави снимка на која свекрвата ја напаѓа Шакира, фановите згрозени

Read more

25 јануари 1981, роден е Тоше Проески

Read more

Måneskin: Ако сме хетеросексуалци не значи дека не може да носиме шминка

Read more
 

Сцена

  • play_arrow

Животната приказна на актерот Един Хасановиќ: Од бегалец до номинација за Оскар

Читај повеќе

Почна снимањето на реалното шоу Squid Game – натпреварувач изнесен на носилки

Читај повеќе

Реге-Жан Пејџ е најубав маж во светот

Читај повеќе

Најубавите цитати од Тоше Проески за љубовта и животот

Читај повеќе

Зошто ниту една жена не е номинирана за Најдобар артист на БРИТ наградите годинава?

Читај повеќе
  • play_arrow

10 најголеми скандали на „Американски идол“

Читај повеќе
  • play_arrow

Се појави снимка на која свекрвата ја напаѓа Шакира, фановите згрозени

Читај повеќе
  • filter

25 јануари 1981, роден е Тоше Проески

Читај повеќе
  • play_arrow

Историски промени на Оскарите – дали ќе си го обелат образот?

Читај повеќе