Тело исчезнато пред 22 години најдено благодарение на Google Maps

Посмртни останки на маж кој исчезнал пред дваесет години на Флорида, биле пронајдени во потонат автомобил. Возилото е забележано со помош на Google Maps.

Имено, Вилијам Молт (40) од Лантана на американската сојузна држава Флорида исчезнал 1997 година, кога по едно вечерно излегување не се вратил дома. По потрагата, тој не бил најден, па случајот бил ставен во мирување.

Дури 22 години потоа, на 28 август годинава, возилото и неговото тело биле пронајдени во рибник во градот Велингтон. Тоа прво на Google Maps случајно го забележал поранешен жител во областа, па повикал полиција.

Шерифот на Округот Палм Бич изјави дека најверојатно Молт загубил контрола над возилото, но и дека не може со сигурност да се знае што точно се случило пред 22 години. 

реклама

Се влошува состојбата со COVID-19, можни нови рестриктивни мерки

Read more

Кејот на Вардар имал калдрма...

Read more

Дали сте слушнале за правилото од „шест минути“ во сексот?

Read more

Научниците шокирани: Една болест води кон имунитет на COVID-19

Read more

Свет

Дневен преглед на состојбата со COVID-19 во светот

Read more

Eвакуирана Ајфеловата кула по закана со бомба

Read more

Алексеј Навални пуштен од болница

Read more

Путин во ОН повика на укинување на санкциите со цел да се зајакне светската економија

Read more

Вести

Дневен преглед на состојбата со COVID-19 во светот

Читај повеќе

183 нови случаи на COVID-19 од 1.769 тестирања

Читај повеќе

ИЈЗ: Зголемен бројот на заболени и починати од COVID-19

Читај повеќе

Пендаровски: Безбедносната состојба стабилна, најголем предизвик останува пандемијата на COVID-19

Читај повеќе
  • play_arrow

Eвакуирана Ајфеловата кула по закана со бомба

Читај повеќе

Алексеј Навални пуштен од болница

Читај повеќе

Левица поднесе 8 тужби против Собранието

Читај повеќе

Бела ноќ в сабота на 10 локации низ Скопје

Читај повеќе

Студентските домови со редуциран број станари, надомест за оние кои нема да бидат примени

Читај повеќе