ПРЕМИЕР ЛИГА 2022/2023

Тен Хаг ги казни фудбалерите на Манчестер Јунајтед

Тренерот на Манчестер Јунајтед, Ерик тен Хаг, ги казни своите фудбалери со вонреден тренинг по поразот од Брентфорд (1:4) во рамки на 2. коло од новата сезона во Премиер лигата, јавија денеска британските медиуми.

Манчестер Јунајтед ја отвори премиерлигашката сезона со два пораза од Брајтон и Брентфорд, а холандскиот стратег за неуспешниот старт ги обвини фудбалерите на клубот од „Олд Трафорд“ и ги повика да преземат одговорност.

Британските медиуми тврдат дека Тен Хаг им го укинал на фудбалерите слободниот ден во неделата и место тоа им наредил на играчите да истрчаат 13.,8 километри, идентично колку што фудбалерите на Брентфорд колективно повеќе истрчаа на дуелот против Манчестер Јунајтед.

Во третото премиерлигашко коло, Манчестер Јунајтед на домашен терен го пречекува Ливерпул.

реклама

Бритни Спирс повторно се разголи на Instagram, обожавателите се загрижени

Read more

Анален секс за почетници: 13 прашања кои секогаш сте сакале да ги поставите

Read more

Колапс на доларот: Многумина го предвидуваат, но никако да се случи

Read more

Картаполов без кочници: Кажете што се случува на фронтот, Русите не се глупави

Read more

Фудбал

Меси најави: Во Катар ќе биде моето последно Светско првенство

Read more

Станковиќ нов тренер на Сампдорија

Read more

Македонската фудбалска репрезентација на 65. место на ФИФА ранг-листата

Read more

Повеќе не ја кријат врската: Тоти конечно се појави со новата девојка

Read more
 

Спорт

Меси најави: Во Катар ќе биде моето последно Светско првенство

Читај повеќе

Станковиќ нов тренер на Сампдорија

Читај повеќе

Македонската фудбалска репрезентација на 65. место на ФИФА ранг-листата

Читај повеќе
  • play_arrow

Бејзбол навивач се фрли преку ограда обидувајќи се да фати историски хоум-ран

Читај повеќе

Повеќе не ја кријат врската: Тоти конечно се појави со новата девојка

Читај повеќе

Бразилскиот тренер-силувач осуден на 109 години затвор

Читај повеќе
  • play_arrow

Пиоли: Милан направи премногу грешки против Челси

Читај повеќе

Јокиќ се повреди пред стартот на сезоната

Читај повеќе

Се степаа играчи на Голден Стејт Вориорс, ќе летаат и казни

Читај повеќе