Тенисер среде натпревар нарача бургер и го изеде

Џенсон Бруксби реши да изеде бургер на теренот за време на паузата меѓу гемовите...

На паузите за време на натпреварите тенисерите се обидуваат да најдат начин да победат, некои седат мирно и размислуваат, некои имаат ритуали, други одат во тоалет. Сепак, она што го направи Џенсон Бруксби ретко се гледа на терените.

Американскиот тенисер нарача бургер среде натпревар на турнирот во Монтреал. Му го доставија, а потоа го изеде пред камерите. Очекувано, тоа видео брзо се прошири на социјалните мрежи и стана вистински хит.

„Човекот е гладен, не заборавајте дека и Стен Вавринка нарача кафе среде Грен слем натпревар за да се разбуди“, напиша еден од навивачите.

URL

Ниту бургерот не му помогна, бидејќи Американецот го заврши натпреварувањето во Канада. Роберто Баутиста-Агут не нарача храна на теренот, но затоа го преслуша по малата пауза за ручек. Шпанецот продолжи во наредната рунда победувајќи со 7:5 и 6:1.

Тагови
реклама

Тенис

Надал се повлече од Лејвер купот

Read more

Што им кажа расплаканиот Федерер на децата додека ги прегрнуваше?

Read more

Надал плачеше за Федерер, на крајот и Ѓоковиќ се расплака

Read more

Навивач се самозапали на терен пред очите на Федерер, Надал и Ѓоковиќ

Read more
 

Спорт

  • play_arrow

Тројански коњ во Лондон: Германци облечени како Англичани тепале во паб

Читај повеќе
  • play_arrow

Ништо од големата борба, Фјури нема да се бори против Џошуа

Читај повеќе

Икарди објави приватни пораки од Ванда и ја нарече токсична

Читај повеќе

Ѕвезда на Реал прави шокантен трансфер и оди во Барселона

Читај повеќе
  • play_arrow

Седум фудбалери кои сега поседуваат свои фудбалски клубови

Читај повеќе

Откриени платите на возачите во Формула 1 за 2022 година

Читај повеќе

Пандев суптилно му порача на Милевски да замолчи

Читај повеќе
  • play_arrow

Троен кикс на најскапиот стопер во историјата - им ги подари головите на Германците

Читај повеќе

Милевски го одреди почетниот состав за дуелот со Бугарија

Читај повеќе