Тенисерот Басилашвили уапсен за семејно насилство

Грузискиот тенисер Николоз Басилашвили беше ослободен со кауција од 100.000 грузиски лири (над 31.000 американски долари).

27-тиот на светската АТП листа беше уапсен пред неколку дена и беше обвинет за напад на неговата поранешна сопруга.

Обвинителството објави дека тенисерот ќе се појави на суд на 16 јули. Самиот Басилашвили негира дека направил нешто лошо.

Басилашвили беше приведен под обвинение дека ја претепал својата поранешна сопруга во присуство на нивното дете во Тбилиси.

За ваков прекршок, тенисерот може да биде осуден на општокорисна работа од 200 до 400 часа или затвор од 1 до 3 години.

реклама

Швајцарија не знае што да прави со вишокот респиратори и маски

Read more

Колку често треба да го дезинфицирате мобилниот телефон?

Read more

Белградските болници преполни, Србите не веруваат во официјалните бројки за COVID-19

Read more

Филипче: По подолго време имаме двојно повеќе оздравени пациенти од новодијагностицирани

Read more

Тенис

АТП со важна промена во системот за рангирање

Read more

Ролан Гарос ќе прима по 20.000 гледачи на ден

Read more

Новак Ѓоковиќ повеќе нема коронавирус

Read more

Зверев наместо во изолација снимен како се забавува во Монте Карло

Read more

Спорт

АТП со важна промена во системот за рангирање

Читај повеќе

Кој ќе го купи Милинковиќ-Савиќ на попуст?

Читај повеќе

13 фудбалери имаат коронавирус, откажани бараж натпреварите за Втора МФЛ – Запад

Читај повеќе

Алегри пред две години го одбил Реал Мадрид

Читај повеќе
  • play_arrow

Сетјен за пеналот на Реал: Сѐ помалку го разбирам ВАР

Читај повеќе

Хамилтон не барал од пилотите да клекнат

Читај повеќе
  • play_arrow

На 4 кола до крајот Зенит ја одбрани титулата

Читај повеќе
  • play_arrow

Пандев со 93. гол во Серија А, Наполи ја доби Рома

Читај повеќе
  • play_arrow

Барса им се врати на победите, рекорди за Меси и Фати

Читај повеќе