Тепачка во авион: Патници уапсени откако пијани одбивале да носат маски

На летот на холандската авиокомпанија KLM од Амстердам кон Ибица се случи тепачка откако двајца патници одбиле да стават заштитни маски.

Патниците помогнале да бидат совладани двете лица, кои по слетувањето на Ибица биле уапсени од страна на шпанската полиција.

*Внимание! Содржината на ова видео може да ве вознемири

URL

„Двајца непристојни патници одбиле да носат маски и физички и вербално ги вознемирувале другите патници“, изјави портпаролот на KLM.

Тој додаде дека не била загрозена безбедноста на летот.

Носењето маски за заштита од COVID-19 е задолжително на летовите на KLM, како и на сите аеродроми во Холандија.

реклама

Мажите во овие хороскопски знаци ќе ве разочараат во кревет

Read more

Фитнес експерт до почетници во вежбањето: Учете од моите грешки

Read more

Паднаа Facebook и Instagram – дали забележавте проблеми?

Read more

Ова се десетте најпаметни трансфери направени летово

Read more

Чек дис аут

Како денес изгледа момчето од Kinder чоколадо?

Read more

Уште ова фалеше - риби играат фудбал

Read more

Англичанец носел змија како заштитна маска во автобус

Read more

Пијана мајка со бебето лудувала на скејт-парк

Read more

Магазин

Брзо и вкусно: Шпагети со зеленчук и пармезан

Читај повеќе

Штетни и бесмислени: Најлошите совети за исхрана

Читај повеќе

Мажите во овие хороскопски знаци ќе ве разочараат во кревет

Читај повеќе

Идеја за појадок: Ролнички со цимет

Читај повеќе
  • play_arrow

Фитнес експерт до почетници во вежбањето: Учете од моите грешки

Читај повеќе
  • filter

Како денес изгледа момчето од Kinder чоколадо?

Читај повеќе
  • play_arrow

Не, не е житарка: Зошто треба да почнете да јадете хелда секој ден?

Читај повеќе
  • play_arrow

Уште ова фалеше - риби играат фудбал

Читај повеќе
  • play_arrow

Шокантна трансформација на актер пред и по негово отрезнување

Читај повеќе