Тер Штеген ќе го оперира грбот, ќе отсуствува три месеци

Марк-Андре тер Штеген (31), симбол на Барселона и еден од најдобрите голмани во светот, мора да оди на операција на грбот. Прогнозите се дека Барселона ќе биде без Германецот најмалку три месеци.

Тер Штеген дојде во Барселона пред девет години за 12 милиони евра од Борусија Менхенгладбах. Со клубот досега освоил пет трофеи во првенството и Купот на Шпанија и една во Лига на шампиони.

„По интензивна консултација со клупската медицинска служба и неколку специјалисти, беше одлучено дека е најдобро да ме оперираат. Жал ми е што нема да играм долго време, но тоа е најдобрата одлука”, рече Тер Штеген.

Тер Штеген минатат сезона ги освои наградите за најдобар играч на Барселона, а беше прогласен и за најдобар голман и играч на Ла Лига.

реклама

Зошто не треба да јадеме после 20 часот?

Read more

Полната Месечина викендов ќе донесе промени во кариерата за 5 знаци

Read more

Што предвидува најстариот и најточен хороскоп за втората половина од 2024 година?

Read more

Хороскопски знаци на кои сè ќе им оди од рака од 20 февруари

Read more

Фудбал

Динамо против ПАОК во Конференциската лига

Read more

Милан и Ливерпул имаа среќа во жрепката за осминафиналето на Лига Европа

Read more

Марсеј, Спарта и Спортинг во осминафиналето на Лига Европа

Read more

Каков татко, таков син: Роналдо се пофали со фотки од теретана

Read more
 

Спорт

Динамо против ПАОК во Конференциската лига

Читај повеќе

Милан и Ливерпул имаа среќа во жрепката за осминафиналето на Лига Европа

Читај повеќе

Проблематична шахта го прекина последниот ден од тренинзите за новата Ф1 сезона

Читај повеќе

Марсеј, Спарта и Спортинг во осминафиналето на Лига Европа

Читај повеќе
  • play_arrow

Трипл-дабл за историја на Јокиќ, Дончиќ со 41 поен во победата над Феникс

Читај повеќе
  • filter

Каков татко, таков син: Роналдо се пофали со фотки од теретана

Читај повеќе

Како Нејмар помогна да му се намали казната на Дани Алвес?

Читај повеќе

Зидан е подготвен да го преземе Баерн, но ако го побара Јуве...

Читај повеќе

Дани Алвес осуден на 4,5 години затвор

Читај повеќе