Тешко повреден пешак во Скопје, возачот побегнал од местото на несреќата

Скопје, 14 јануари 2021 (МИА) – На крстосницата од булеварот „Христијан Тодоровски Карпош“ и улицата „Ферид Бајрам“ во Скопје вчера патничко возило „Форд Фиеста“, со скопски регистарски ознаки, удрило во пешакот Р.Ц.( 61) од Скопје.

Возачот заедно со возилото побегнал од местото на несреќата.

Како што соопшти МВР, во незгодата пешакот се здобил со тешки телесни повреди, констатирани во Комплексот клиники „Мајка Тереза“.

Извршен бил увид од увидна екипа од СВР Скопје. Се работи на расчистување на случајот.

реклама

Програмер има уште две шанси да ја погоди лозинката за сметка со 240 милиони долари

Read more

Спасовски: Секогаш ќе се најде некој мангуп за да се пофали на социјалните мрежи и да покаже дека е интересен

Read more

Нов скандал го тресе Холивуд: Актерот Арми Хамер обвинет дека е канибал и садист

Read more

Јокиќ непопустлив кон Шекил: Јас сум Србин и ти го знаеш тоа!

Read more

Хроника

„Глобал“ по расчистувањето на остатоците од пожарот

Read more

ОЈО Струга оформи предмет за запаленото бугарско знаме на карневалот во Вевчани

Read more

Претреси во Синѓелиќ, запленети околу 10 кг марихуана, приведени две лица

Read more

Тројца кумановци повредени во сообраќајка, едниот малолетник

Read more
 

Вести

СЗО до своите членки: Не воведувајте обврска за доказ за вакцинирање или имунитет при патување

Читај повеќе

Попова тврди дека Русија развила „имунитет на стадо“

Читај повеќе

Новопримените професионални војници дадоа свечена заклетва

Читај повеќе

Маричиќ: Подготвени сме за модерен попис – политиката подалеку од статистичката операција

Читај повеќе

СИРИЗА: Мицотакис го финализираше вртењето за 180 степени за Договорот од Преспа

Читај повеќе

Собранието ја заврши расправата за законот за попис, ќе се гласа дополнително

Читај повеќе

Дневен ковид биланс: 403 новозаразени и 10 починати

Читај повеќе

ЕК работи на сертификат за вакцина, наречен Вакспруф

Читај повеќе

Утре и задутре облачно со ветер и снег во јужните и северните делови

Читај повеќе