Тешко повреден скопјанец, го искасало кучето на соседот

Вчера попладне во 17:25 часот во СВР Скопје било пријавено дека околу 16:30 часот на подрачјето на Карпош, 71-годишниот Љ.Н. од Скопје бил каснат од куче сопственост на соседот 57-годишниот Р.Л. од Скопје, извести МВР.

„Притоа, и сопственикот бил каснат од своето куче при обид да го оттргне од соседот Љ.Н.. Со тешки телесни повреди се здобил Љ.Н., а со телесни повреди сопственикот на кучето, констатирани во приватна болница во Скопје“, соопшти МВР.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

реклама

Чистка во Грција: Панично се собираат чадори и маси од плажите

Read more

Убиен 31-годишен припадник на АРМ по приватна расправија

Read more

Земјотрес во Скопје

Read more

По 14 години изградба Путин го отвори автопатот меѓу Москва и Санкт Петербург

Read more

Хроника

Тепачка пред кафеана во скопски Карпош

Read more

30-дневен притвор за осомничениот за убиството на војникот во Македонски Брод

Read more

Четворица приведени за убиството на војникот во Калуѓерец

Read more

Убиен 31-годишен припадник на АРМ по приватна расправија

Read more
 

Вести

Тепачка пред кафеана во скопски Карпош

Читај повеќе
  • play_arrow

Пожарникарите и цивилите заробени на Огражден се евакуираат со словенечки хеликоптер

Читај повеќе

30-дневен притвор за осомничениот за убиството на војникот во Македонски Брод

Читај повеќе

Повторно отворен граничниот премин „Богородица“

Читај повеќе

Дали Мелони ќе ѝ забие нож во грб на Урсула фон дер Лајен?

Читај повеќе

Граничниот премин „Богородица“ сè уште затворен, возилата се пренасочуваат кон Дојран

Читај повеќе

Грција воведува кризен данок за производителите на струја

Читај повеќе

Украинец фотографирал Македонка низ прозорец во Пула

Читај повеќе

Кога Данела ќе плива во Вардар?

Читај повеќе