Тешко повредена скопјанка при судир меѓу мотоцикл и електричен тротинет

Вчера во 21:10 во СВР Скопје било пријавено дека на булеварот „Блаже Конески“ во Скопје се случила сообраќајна несреќа помеѓу мотоцикл „пиаџо“ со скопски регистарски ознаки, управуван од 45-годишниот Н.Т. и електричен тротинет управуван од 38-годишната И.А., двајцата од Скопје, извести МВР.

„Во несреќата со тешки телесни повреди се здобила И.А., додека Н.Т. се здобил со телесни повреди, констатирани во Комплекс клиники „Мајка Тереза“ – Скопје“, соопшти МВР.

Извршен бил увид од увидна екипа од СВР Скопје.

реклама

Хроника

Гостиварец ја фрлил мачката од VI кат и ја усмртил, кога полицијата му влегла дома нашла остатоци од други животни

Read more

Со автомобил удрил во малолетник во Скопје, па го однел детето на Комплексот клиники

Read more

Претрес во автокамп во Охрид, пронајдена дрога

Read more

Битолчанец со месеци силувал 18-годишна девојка, ја уценувал со објава на интимни фотографии

Read more
 

Вести

Сериозна загриженост за независноста на судството во С. Македонија во извештајот на Европската комисија

Читај повеќе

Грција бележи голем пораст на бројот на заразени од ковид, некои држави издадоа итно предупредување до туристите

Читај повеќе

Владата: Државна лотарија незаконски доделувала лиценци за приредување на игри на среќа

Читај повеќе

Гостиварец ја фрлил мачката од VI кат и ја усмртил, кога полицијата му влегла дома нашла остатоци од други животни

Читај повеќе

Со автомобил удрил во малолетник во Скопје, па го однел детето на Комплексот клиники

Читај повеќе

Владата донесе одлука за вработување на 600 специјализанти во болниците

Читај повеќе

Тошковски: Ова што се случува во затворите е срам за Македонија, не може затвореник што наводно е во затвор да предизвика сообраќајка

Читај повеќе

Сомнеж за експлозив во близина на стадионот, блокирани улиците на Париз

Читај повеќе

Балон со ѓубре од Северна Кореја слета на претседателскиот комплекс во Сеул

Читај повеќе