Тешко повредено 23-годишно момче на патот Кавадарци-Росоман

Кавадарци, 18 октомври 2020 (МИА) – Дваесет и тригодишник бил тешко повреден при сообраќајна незгода на патот Кавадарци-Росоман, рано утрово, за МИА потврди доктор Драги Јованов, специјалист ортопед во кавадаречката болница.

– Момчето беше во кома кога го донесоа во болницата. Имаше повреди на глава и повреди на граден кош. Успеавме да го одржиме во живот, се воспостави нормална активност на срцевобелодробен систем и го упативме на клиника во Скопје, во Ургентен центар, рече докторот.

Од МВР потврдија за МИА дека  околу еден часот било пријавено дека на регионалниот  пат Кавадарци-Росоман  кај село Манастирец патничко моторно возило ,,ауди” со кавадаречки регистарски ознаки управувано од 23-годишен кавадарчанец, излетало надвор од патот. Во незгодата возачот се здобил со тешки телесни повреди, констатирани во болницата во Кавадарци. Извршен бил увид од увидна екипа при кавадаречката полиција.

реклама

Зошто зажалив што ја изгледав цела сезона на „Emily in Paris“?

Read more

Зошто авионите не летаат преку Тихиот Океан?

Read more

КОРОНА кризата врие во цел регион: Каде е најлошо?

Read more

Измерени повеќе од 15.000 пениси: Кој е златниот просек?

Read more

Хроника

Во Кичево приведено лице кое избегало од затворот во Прилеп

Read more

Возач прегазил полицаец и избегал

Read more

Екстрадирано лице од Германија со вкупна затворска казна од 20 години

Read more

Тешко повреден пешак, за брзо возење казнети 75 возачи

Read more

Вести

КОРОНА кризата врие во цел регион: Каде е најлошо?

Читај повеќе

Во Кичево приведено лице кое избегало од затворот во Прилеп

Читај повеќе

Нови 100 лаптопи за пратениците, секој чини 917 евра

Читај повеќе

Дневен преглед на состојбата со COVID-19 во светот

Читај повеќе

Нов 641 случаj на COVID-19, починати 12 лица, оздравени 233

Читај повеќе

Возач прегазил полицаец и избегал

Читај повеќе

Половина од работните места за пет години ќе ги преземат машини

Читај повеќе

Во Парагвај запленет кокаин вреден 500 милиони долари

Читај повеќе

СЗО: Огромен пораст на новозаразени во Европа, во Словенија скок за 150 отсто

Читај повеќе