Тешко со нив, уште потешко без нив: Хороскопски знаци со кои не е лесно да се биде во врска

Припадниците на овие три хороскопски знаци имаат многу квалитети и доблести, но е вистински предизвик да се биде во нивно друштво. Уште потешко е да бидете во врска со нив.

Нивните позитивни страни се толку силни и привлечни, па ако научите да живеете со нивните специфични каприци, ќе имате долга и убава врска со нив.

БИК

Претставниците на овој хороскопски знак се силни, амбициозни и истрајни, но понекогаш и доволни сами на себе. Така и се однесуваат и тешко може да се влезе во нивниот свет.

Ретко бараат помош бидејќи тоа го сметаат за знак на слабост, па така се однесуваат и со партнерот – често знаат да ги занемарат потребите на другиот.

Од друга страна се верни и посветени партнери и често покажуваат љубомора и посесивност.

Токму затоа, луѓето во врска со Бик често може да се прашуваат дали се ставени пред некаков тест или предизвик.

ДЕВИЦА

Девиците се паметни, друштвени и многу интересни личности. Но, само за оние кои тие ги избрале за свое друштво.

Најголем проблем кај нив е што тешко ги покажуваат чувствата, па и во семејните и љубовните врски знаат да се пресметани и практични.

Многу е тешко да се утврди што сакаат, што им се допаѓа, што би ги направило среќни.

Во врска со Девица треба многу трпение, па ако успеете да ја пробиете бариерата и да поставите канал за комуникација што ќе функционира долгорочно, ќе добиете верен партнер кој ќе направи сѐ за саканата личност и за семејството.

ВОДОЛИЈА

Водолиите се многу независни и ретко влегуваат во долги врски. Тоа јасно го ставаат до знаење од почеток, што е многу доблесна карактеристика.

Но, кога ќе се заљубат - заљубени се. Сакаат предизвици и интелигентни партнери кои постојано ќе им ја држат љубопитноста на високо ниво, ќе имаат интересни теми за разговор и ќе одат заедно со нив во авантура.

Со Водолиите се чини дека постојано сте во почетокот на врската, без разлика колку време сте заедно.

Си ја сакаат и самостојноста и нема да им пречи ако поминат денови без да контактираат со вас. Тоа не значи дека не ве сакаат, едноставно тоа им е потребно.

Ако не можете да го одржите ова темпо, колку и да ве привлекува неодоливиот интелектуален и сексуален магнетизам на Водолијата, ќе мора да се помирите дека вие не сте партнер за неа.

реклама

Љубов и секс

Колку калории се трошат за време на сексот?

Read more

Пет најчести лаги кои жените ги кажуваат за сексот

Read more

Пет грешки во сексот поради кои изгледате како почетник

Read more

Како мастурбацијата влијае на здравјето?

Read more

Магазин

  • play_arrow

Најскапата маска против COVID-19 е од злато и дијаманти

Читај повеќе

Колку калории се трошат за време на сексот?

Читај повеќе

Арнолд Шварценегер стана дедо

Читај повеќе
  • play_arrow

Мајк Тајсон три рунди се бореше со ајкули и победи со „нокаут“

Читај повеќе

Зошто некои луѓе минуваат со полесни симптоми, а други се борат за живот?

Читај повеќе

Пет најчести лаги кои жените ги кажуваат за сексот

Читај повеќе
  • play_arrow

Бил Гејтс: Пандемијата за богатиот свет ќе заврши до 2021, за другите подоцна

Читај повеќе
  • play_arrow

Здраво и вкусно: Осум рецепти за врап со туна и пилешко

Читај повеќе
  • filter

Највисокиот монтажен облакодер во светот се гради во Сингапур

Читај повеќе