Tesla ги чува непродадените возила на паркинг во трговски центар

Паркингот на Chesterfield Mall во близина на Сент Луис во САД е преплавен со непродадени Tesla автомобили.

Трговскиот центар планирано е да се урне и ќе биде заменет со градба за мешана употреба.

Staenberg Group, сопственик на трговскиот центар, се обидува да ги извлече последните пари пред да се иселат последните кираџии на 31 август.

„Направивме план за да се обидеме да создадеме алтернативни намени за да можеме повеќе да го искористиме трговскиот центар пред да го урнеме. Еден од нив е да им дозволиме на луѓето да го користат паркингот за различни работи“,изјави за KTVI потпретседателот на Staenberg Group, Тим Лоу.

„Еден од нашите клиенти случајно е компанијата Tesla, која има изложбен салон во долината, но нема доволно капацитет да ги паркира сите автомобили што ги носат. Така тие изнајмуваат простор внатре на паркингот за да складираат автомобили“, рече тој.

Remote video URL

Лоу проценува дека најмалку 300 возила на Tesla се паркирани во трговскиот центар. Сепак, Tesla не го забавува производството. Неодамнешните снимки од беспилотни летала од фабриката во Фримонт, Калифорнија покажуваат автомобили кои сè уште излегуваат од производните линии со голема брзина.

Remote video URL
Тагови
реклама

Ревматолог советува што да јадете наутро за здрави зглобови

Read more

Почна владеењето на Близнаците: Што ќе донесе за секој хороскопски знак?

Read more

Неколку трикови за идеални пржени лепчиња

Read more

Дали редовно го јадете зеленчукот што смирува воспаленија и го намалува холестеролот?

Read more

Авто новости

Почна производството на електричниот Porsche Macan, целта е 20.000 примероци за една година

Read more

Го донесе Југото во Америка, а сега претставува електричен автомобил за широките маси

Read more

Renault Rafale E-Tech 4×4 развива 300 КС

Read more

Како Кинезите им удрија шамар на Американците?

Read more
 

Автомобили

  • filter

Почна производството на електричниот Porsche Macan, целта е 20.000 примероци за една година

Читај повеќе
  • play_arrow

Го донесе Југото во Америка, а сега претставува електричен автомобил за широките маси

Читај повеќе
  • filter

Renault Rafale E-Tech 4×4 развива 300 КС

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Како Кинезите им удрија шамар на Американците?

Читај повеќе
  • play_arrow

„Мистериозниот“ Golf GTI ќе дебитира на Нирбургринг

Читај повеќе

Како да препознаете дека акумулаторот слабее?

Читај повеќе

Нов проблем за сопствениците на големи автомобили

Читај повеќе

Шоферска дилема: Колку често треба да се менува филтерот за воздух?

Читај повеќе
  • play_arrow

Tesla ги чува непродадените возила на паркинг во трговски центар

Читај повеќе